Tallinki aktsiad alustasid nädalat languses ({{commentsTotal}})

{{1522078860000 | amCalendar}}

Tallinki aktsia kukkus esmaspäeval ligi 11 protsenti. Peamiseks põhjuseks on reedene teade, et laevafirma müük jääb ära. Möödunud aasta suvel, kui Tallink avaldas, et ettevõte võib saada uue omaniku, hakkas aktsia kiiresti tõusma, kuna investorid loodsid saada osa niiöelda ülevõtupreemiast.

"Hästi levinud on selline strateegia inimestel, et nad panustavad kuulujuttude peale, et ettevõte ostetakse üle, sest üldjuhul ostetakse neid hästi hea preemiaga börsihinnast. Oli näha ka Tallinki aktsia hinnaliikumises, et hind on tõusnud sellest ajast ligi 30 protsenti. Ja nüüd kui see teade välja tuli, siis investorid hakkasid oma kasumit välja võtma," kommenteeris Luminori investeerimisnõustamise arendusjuht Anton Skvortsov "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"See on kindlasti peamine põhjus. Ilmselt mõjutab natukene ka see üldine maailmaturgude närvilisus. Ja võib-olla mõni inimene arvas ka seda, et uus juhatuse esimees, kellel ei ole kogemust laevandusäris, see võis natukene mõjutada, aga see mõju on kindlasti hästi väike," lisas ta veel.

Tallinki väikeaktsionärid: aktsia on alahinnatud

Tallinki väikeaktsionäride hinnangul on ettevõtte aktsia alahinnatud ning uue juhi üheks ülesandeks saab ettevõtte aktsiaväärtuse kasvatamine.

Avaroni juhi Peter Priisalmi sõnul võivad eelmisel aastal ülevõtmispakkumise lootuses Tallinki aktsiaid ostnud inimesed olla pettunud, et Infortar ettevõtte omanikuna jätkab ja uusi suuromanikke ei lisandu. Sellised ostjad kergitasid hinda üle 1,2 euro aktsia kohta. Pikajalised aktsiatehoidjad, nagu Avaron, olid vähemalt Infortari osaluse müügi osas algusest peale umbsusklikud.

"Me olime üsna skeptilised, et Infortar selle protsessi tulemusel ka väljub, sest et see oleks eeldanud ikkagi oluliselt kõrgemat hinda, mis ma arvan nendele oleks huvipakkuv. Me ei arvanud, ütleme selliste 1.10-1.20 tasemete juures oleks pakkumine nende jaoks huvitav," ütles Avaron Capitali fondijuht Peter Priisalm.

Priisalmi sõnul on Tallink majanduslikult väga heas seisus, kuid sellegipoolest on keeruline ettevõtte aktsia hinnatõusu ette näha.

"Väga raske on ennustada, mida aktsiahind teeb, eriti lühiajaliselt. Nagu ma ütlesin, et minu arvates Tallinkil on keskpikas perspektiivis päris palju võimalusi. Kui nüüd arvestada, et nende majandustegevus ei halvene ja võiks isegi paraneda, siis ütleme kolme aasta perspektiivis võiks neil olla umbes 300 miljonit eurot," ütles ta.

Tallinki suurosaniku Infortari üks omanik Ain Hanschmidt on viiimastel päevadel meedias nentinud, et Tallinki aktsia on alahinnatud. Firma aktsia raamatupidamislik väärtus on 1, 24 eurot.

LHV maaklertegevuse juht Sander Pikkel ütles, et suhtarvude järgi võiks aktsia rohkem maksta. "Suhtarvude järgi võiks ta rohkem maksta, aga LHV enda soovitus täna hinnavahemikus on 1. euro kuni 1 euro 10 senti .Täna ta seal 1.10 peal ka kaupleb. See 1.10 on LHV hinnangul täna see, mis see ettevõtte väärtus võiks olla," rääkis Pikkel.

Maikuust asub Tallinki juhtima pragune kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene, kelle põhiülesandeks jääb firma aktsiaväärtuse kasvatamine. Pikkeli sõnul avab uue juhi valik teatud mõttes ettevõtte tulevikuplaane.

"Kui Paavo Nõgese tausta arvestada, siis mulle tundub, et Tallink liigub natuke rohkem meelelahutuse poole, et laevade peal rohkem sellist meelelahutuslikku sisu pakkuda," kommenteeris Pikkel.

Nõgene ei soovinud "Aktuaalsele kaamerale" oma tulevikuplaane Tallinkis kommenteerida.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: