Lääne-Tallinna keskhaigla investeerib tänavu ligi viis miljonit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lääne-Tallinna Keskhaigla hooldusravikliinik. Autor/allikas: Lääne-Tallinna Keskhaigla/Facebook

Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu kinnitas 2018. aasta ligi 62 miljoni euro suuruse eelarve, investeeringute hinnanguline maksumus tänavuseks aastaks on 4,8 miljonit eurot.

Ligi pool investeeringute summast eraldatakse ehituse ja renoveerimisega seotud projektidele, teine pool kulub uute meditsiiniseadmete soetamisele ning tarkvaraarendustele.

Meditsiiniseadmetest on käesoleval aastal suurim investeering uus kompuutertomograaf, olulised investeeringud on veel ka 3D panoraamröntgen hambaravisse, OCT silmaaparaat, uued endoskoopia seadmed ja hemodialüüsi aparaadid

Lääne-Tallinna keskhaigla olulisemad investeeringud käesoleval aastal on Meremeeste korpuses asuva üldkirurgiaosakonna renoveerimine, Pelgulinna sünnitusmaja fassaaditööd ning naistekliiniku sterilisatsiooniosakonna ehitus.

Samuti jäävad sellesse aastasse veel viimased osamaksed seoses Mustamäe tervisekeskuse ehitusega ning uroloogiaosakonna renoveerimisega.

Abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul algab sel aastal ka Kopli tervisekeskuse projekteerimine. „Mustamäe tervisekeskus on hästi tööle hakanud ja nii patsientide kui ka töötajate tagasiside on olnud positiivne. Linna soov on rajada sellised tervisekeskused igasse linnaossa ning Kopli tervisekeskuse ehitamisega planeerime alustada juba 2019. aastal,“ sõnas Mölder.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: