Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Majandusministeerium meelitab kampaaniaga neidusid IT-erialasid õppima

Uus seadus võimaldab olla ka nö unustatud.
Uus seadus võimaldab olla ka nö unustatud. Autor/allikas: Gary Cameron/Reuters/Scanpix

Eesti tehnoloogiavaldkonna sooline struktuur on meestekeskne. IKT töötajate seas on naisi OSKA tööturu raporti järgi alla kolmandiku. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium asub tüdrukutele suunatud teavituskampaaniaga olukorda parandama.

Et muuta soolist struktuuri tehnoloogiavaldkonnas jõuavad sel kevadel info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialasid ning karjäärivalikuid tutvustavad külalistunnid koolidesse üle Eesti. Tartus, Tallinnas ja Kuressaares toimuvad ka ühepäevased tüdrukutele suunatud töötoad.

Tüdrukutele tutvustavad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia teemasid naised, kes ise samal alal töötavad. Teiste seas näiteks MTÜ Tech Sisters juhatuse liige ja idufirma Monese tootejuht Hanna-Mari Kirs.

"Millegipärast arvatakse, et IT on selline mehine valdkond. võib-olla tüdrukud arvavad, et see on igav. Olles ise IT-d mitte õppinud, siis ma tean omast käest, et arvasin ka kunagi, et IT on tohutult igav valdkond, millegipärast poisse julgustatakse algusest peale kuidagi rohkem IT-valdkonnas olema, uurima, igasuguseid asju tegema, et võib-olla sellepärast see asi on nagu aina rohkem tasakaalust välja läinud, mistõttu tegelikult tuleb julgustada igasuguseid inimesi, sealhulgas ka tüdrukuid, võtma rohkem osa IT-maailmast ja selles maailmas endale karjääri tegema. Mina tunnen ennast väga koduselt, valdkond on tohutult põnev ja see, et ma naine olen, pole mulle minu arvates kunagi takistuseks saanud," rääkis Kirs.

Sel reedel Tartus toimuvatesse töötubadesse on end juba kirja pannud ligi 30 huvilist.

Miks üldse on vaja valdkonna soolist struktuuri muuta? "Eesti vaates on kõige praktilisem see, et meil juba täna on ligi 7000 spetsialisti puudu, kes võiks kohe või vähemalt lähima paari aasta jooksul tööd leida, aga kindlasti ka see teine pool, et mitmekesisus töökohtadel kuluks ära, nii et igas IT-ettevõttes, organisatsioonis /.../ erinevad vaated annavad välja ka lõpuks parema IT-lahenduse," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: