Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Tallinnas protestiti ookeanikalade akvaariumi vastu

{{1522317180000 | amCalendar}}

Neljapäeva keskpäeval kogunes Tallinnas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) kontori ette poolsada loomakaitsjat, et avaldada meelt Mellsson Grupp OÜ rajatava perekeskuse Meritäht vastu, mille ehitamist plaanib toetada ka EAS.

"EAS, võta vastu õige otsus!", karjusid Lasnamäe veerel asuva büroohoone ees poolsada inimest.

MTÜ Loomus kommunikatsioonijuhi Annika Lepa sõnul nemad otseselt perekeskuse vastu ei protesteeri. Küll aga teeb loomasõpradele muret loomade kasutamine meelelahutuseks.

"Me soovime, et perekeskuse looja loobuks plaanist tuua Eestisse suured ookeanikalad. Haid peaksid elama ikkagi oma loomulikus keskkonnas," rõhutas Lepp.

Lisaks tõid loomakaitsjad välja, et suure akvaariumiga perekeskuse ehitamiseks ei piisa viiemiljonilisest eelarvest, vaid see peaks olema vähemalt 50 miljonit.

"See kontrast nende summade vahel on nii suur, et tekib küsimus, mille arvelt me kokku hoiame. Samas on elu näidanud, et tavaliselt tehakse seda loomade heaolu arvelt," rääkis Lepp.

Millist liiki haid keskusse tulevad, loomakaitsjad näinud ei ole. Nähtud on vaid meedias avaldatud pilte ideedest. Kuna projekti veel kinnitatud ei ole, siis puuduvad ka Loomusel keskuse kohta kindlad detailid.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmeri sõnul ei ole nemad veel otsust planeeritava perekeskuse kohta langetanud, kuid seda vaagides teevad nad koostööd rahvusvaheliste spetsialistidega.

"Kui ettevõte on meile taotluse esitanud, siis on meil kohustus seda menetleda teistega võrdsetel alustel. Praegu käib põhitaotluste menetlemine ja EAS on sellesse protsessi kaasanud nii Eesti kui ka rahvusvahelised eksperdid, samuti oleme pidevas suhtluses Eesti loomakaitsjatega ning jaganud nii palju informatsiooni, kui see on võimalik," kommenteeris Vürmer.

Ta lisas, et loomade ja kalade heaolu on oluline, eriti kui tegemist on nende avalikult näitamisega.

"Ka antud juhul peab Mellson Grupp igati jälgima nõudeid ning kindlasti jälgib ka EAS seda põhitaotluse menetlemisel, et oleks järgitud tavasid ja reegleid kõiges, mis on seotud loomadega," rõhutas Vürmer.

EAS on kaasanud nii Eesti kui ka rahvusvahelised eksperdid, et analüüsida projekti elluviimisega seotud erinevaid asjaolusid, sealhulgas keskusesse kavandatud akvaariumi vastavust rahvusvahelistele nõuetele, taoliste atraktsioonide globaalset praktikat ning projekti elluviimisega seotud kulusid. Lisaks mainis Vürmer, et EAS on vastanud kõikidele MTÜ Loomus saadetud infopäringutele ning suhelnud loomakaitsjatega ka enda algatusel.

"EAS on olnud erinevate osalistega suhtlemises võimalikult avatud, aga tuleb mõista, et vastavalt seadusele ei saa me enne rahuldamise või rahuldamata jätmise otsuse jõustumist avaldada taotluse ja menetlusprotsessi kohta detailsemat infot," märkis Vürmer.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: