Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Volkswageni edasimüüja Baltikumis peatas CNG autode müügi

CNG-d kasutav Volkswagen.
CNG-d kasutav Volkswagen. Autor/allikas: Volkswagen

Lätis ja Leedus Audi ning kogu Baltikumis Volkswageni edasimüügiga tegelev Møller Baltic Import (MBI) on kogu Baltikumis peatanud CNG sõiduautode müügi, sest autode ülevaatuspunktid ei ole praegu võimelised tegema nõuetele vastavat gaasiballoonide kontrolli.

"Peatatud on kõikide CNG sõiduautode tarne tehasest ja puudutab see kogu Baltikumi," ütles Møller Auto Tallinn OÜ juhatuse liige Tarvi Hirv BNS-ile.

"Volkswagen CNG sõiduautode müügi peatamise põhjuseks Baltikumis on asjaolu, et siinsed autode ülevaatuspunktid ei ole tehniliselt valmis direktiivi ECE-R 110 sätestatud nõuetele vastavaks gaasiballoonide kontrolliks. Gaasiballoonide ja muude komponentide visuaalseks ülevaatuseks ja võimaliku korrosiooni kindlakstegemiseks on vajalik balloonide kate eemaldada. Seda tööd ülevaatuspunktid Eestis, Lätis ja Leedus ei tee," lisas ta.

Seejuures loodab edasimüüja, et lähiajal siiski taastatakse kogu Baltikumis CNG autode müük. "Loodame, et CNG sõiduautode müügi peatamine on ajutise iseloomuga, kuivõrd viimaste aastate trend näitas CNG autode müügimahu stabiilset kasvu. Lahenduste leidmisega tegeleb Volkswageni importöör Baltikumis Møller Baltic Import koostöös teiste automarkide esindajatega," märkis Hirv.

Lätis ja Leedus Audi ning kogu Baltikumis Volkswageni edasimüügiga tegeleva Moller Baltic Import (MBI) müüs möödunud aastal Baltikumis 10 000 Audi ja Volkswageni tarbe- ja sõiduautot, teenides 232 miljonit eurot käivet.

Eestis kasvatas ettevõte möödunud aastal müüki 10,8 protsenti, müües enam kui 2000 sõidukit. Suurema osa müügimahust ehk 67 protsenti moodustasid Tiguan, Passat ja Golf mudelid.

Ettevõttel on Eestis müügisalongid Mustamäel, Ülemistel, Pärnus ja Narvas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: