Ligi: EKRE wunderkind kiidab Venemaa sabarakke

Foto: Siim Lõvi/ERR

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimehe Jürgen Ligi sõnul teenivad EKRE saadiku Jaak Madisoni väljaütlemised Salisbury keemiarünnaku teemal Kremli huve.

"Kui me perekond Helmetega saame kenasti läbi, siis teatud tegelastega on erimeelsused üsna teravad. Näiteks EKRE wunderkind (Jaak Madison - toim) ütles, et Skripali suhtes tuleb ära oodata uurimise tulemused. Nii räägivad Venemaa satelliidid. Sellistel väljaütlemistel on kokkulangevus Kremli-meelsete parteidega liiga suur. Wunderkindi suu läbi saavad kiita Venemaa sabarakud ja teisalt, et kogu muu maailm olevat loll. Ilma hariduseta ja kogemuseta poiss saab sitasti öelda, et kogu Euroopa on loll. Selle peale Kreml ainult plaksutab," tõdes Ligi Vikerraadio saates "Reporteritund".

EKRE esimees Mart Helme ütles selle peale, et EKRE-s on 8300 inimest ja arvamusi on erinevaid.

"Poiss õpib praegu... Aga meil pole mingeid suhteid kremlimeelsete ja ka vene kogukonnaga. Meil pole mitte mingeid Venemaa sümpaatiaid. Vaadake kasvõi minu artikleid, mida ma Venemaa teemal olen kirjutanud. Igasugu sellised inkrimineeringud on odava poliitilise populaarsuse otsimised," vastas Helme.

Saatejuht Mirko Ojakivi meenutas seepeale ka Igor Gräzini euroskeptilisi avaldusi, sealhulgas neljapäevases Eesti Päevalehe intervjuus öeldut.

"Gräzini euroskepsis pole "meie". Igor hullab liiga palju. Aga ta pole ka wunderkind," vastas Ligi.

Vabaerakonna liider Artur Talvik meenutas Reformierakonna ja EKRE koostööd riigikogu juhatuse valimistel. Ligi vastas, et ühest isikuhääletusest sügavamate järelduste tegemine olevat huumor.

"Talvik kasutab ühe päeva jooksul sõna "Reformierakond" rohkem kui mina 20 aasta jooksul kokku. Seega on probleem temal, mitte meil. See on tavaline, et opositsioon paneb hääletusel seljad kokku. Vabaerakond ainsana ei saa sellest aru. Jah, mina eelmine kord vanast sõprusest toetasin Nestorit, aga sain omadelt sugeda. Seekord otsustasin, et kui opositsioonil on ühine kandidaat, siis toetan teda."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: