Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mitukümmend USA-st väljasaadetud Vene diplomaati saabus Moskvasse

Diplomaatide saabumine Moskvasse
Diplomaatide saabumine Moskvasse Autor/allikas: Reuters/SCANPIX

Lennuk esimeste USA-st välja saadetud Vene diplomaatidega maandus pühapäeval Moskvas.

Kokku saabusid Venemaale tagasi 46 Vene diplomaati ja nende perekonnaliikmed, teatas uudisteagentuur TASS. Teine lennuk saabub Moskvasse tõenäoliselt hiljem pühapäeval.

Lennujaama saadeti diplomaatidele vastu mitmed bussid.

Kokku saadetakse USA-st välja 171 diplomaati ja nende perekonnaliiget.

USA ning mitmed teised riigid on otsustanud saata riigist välja Vene diplomaadid seoses endise Vene luuraja Sergei Skripali ja tema tütre mürgitamisega Suurbritannias.

Briti valitsuse teatel viitavad kõik märgid Moskva seotusele mürgitamisega ning Vene valitsus on keeldunud selgitamast, kuidas sai võimalikuks Nõukogude Liidus sõjalisel otstarbel välja töötatud närvimürgi Novitšok kasutamine Suurbritannias. Londoni sõnul oli Venemaal rünnaku sooritamiseks võime, motiiv ja tahe.

Suurbritannia saatis rünnaku järel riigist välja 23 Vene diplomaati ja nende pereliiget - ühtekokku umbes 80 inimest - ja katkestas Moskvaga kõrgetasemelised kontaktid. Moskva on teatanud, et vastab nn peegelmeetmega ja saadab riigist välja 23 Briti diplomaati ning peatab lisaks Briti Nõukogu tegevuse riigis.

Ühendriigid teatasid 60 diplomaadi deporteerimisest, nende hulgas on ka ÜRO juures töötanud Vene esindajad. Ametnikke süüdistatakse spioneerimises.

Lisaks sulgesid USA võimud Vene konsulaadi Seattle'i linnas.

Moskva on vastusammuna andnud korralduse riigist lahkuda 60-l USA diplomaadil ja sulgeda Ühendriikide esindus Peterburis.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: