Kadrina vallavanemaks sai Kairit Pihlak

{{1522674780000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Eelmise vallavanema umbusaldamise järel oli Kadrina ligi kaks kuud vallavanemata. Tänasel istungil üksmeelselt valis volikogu üksmeelselt valla juhiks endise Rakvere abilinnapea Kairit Pihlaku, kes eelmisel istungil ei saanud vallavolinikelt valituks saamiseks vajalikke poolthääli. Sellega pääsesid volinikud ühtlasi oma rahvasaadiku volituste lõppemisest.

Kaksteist päeva tagasi, 21. märtsil oli Kadrina volikogu ees kaks vallavanema kandidaati, kellest edukaimana sai Kairit Pihlak mõlemas voorus kaheksa häält. Valituks saamiseks oli vaja kümmet poolthäält. Tosina päevaga sai killustatud volikogust vähemalt vallavanema teemal ühtselt mõtlev tervik, kes suutis vallale juhi valida kümmekonna minutiga. Kairit Pihlaku poolt hääletasid kõik 18 vallavolikogu liiget.

"Püüdsime leida ühisosa ja seda, kas selle ühisosa pealt on võimalik edasi minna, ja leppisime kokku, et toetame kõik ühte kandidaati," ütles AK-le VL Puhas Kadrina esindaja Raido Parve.

Kadrina eelmine vallavanem, volikogus VL Puhas Kadrina esindav Marko Tehva lisas: "Eks sellest naljategemisest on kõik juba ära väsinud, kaua me ikka seda vankrit kraavi veame."

"Ma tänan südamest selle usalduse eest. Meil oli keeruline protsess, kuid mul on hea meel, et saavutasite üksmeele," sõnas Kairit Pihlak, kes 12 päeva tagasi toimunud volikogu eelmisel koosolekul oli saanud mõlemas voorus 8 poolthäält.

Kadrina esimene naisvallavanem Kairit Pihlak avaldas tänasele üksmeelele toetudes lootust, et ta suudab uuel ametikohal püsida kuni järgmiste valimisteni. "See usk tugineb sellele, et traditsiooniliselt on olnud Kadrina vallas väga suur koostöövaim, on tehtud ühiselt ning pole olnud koalitsiooni ja opositsiooni. Nüüd vahepeal oli keeruline aeg, aga mulle tundub, et inimesed on tulnud ja tahavad koos teha."

Kui täna poleks suudetud Kadrina vallavanemat valida, oleks rahvasaatikutel enne volituste kaotamist jäänud vallavanema valimiseks nädal aega.

Kairit Pihlak alustab vallavanemana tööd 11. aprillist. Seni täidab asendajana vallavanema kohuseid Jaan Stern.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: