Kreml: Magomedovite süü või süütuse otsustab kohus

Ziyavudin Magomedov 31. märtsil Moskva kohtus.
Ziyavudin Magomedov 31. märtsil Moskva kohtus. Autor/allikas: TASS/Scanpix

Kremli pressisekretär Dmitri Peskov nimetas esmaspäeval "poliitilisteks keelepeksuks" arutlusi mingite rühmituste võitlusest enne uue valitsuse moodustamist seoses kontserni Summa Group omanikest vendade Magomedovite arreteerimisega.

Vene õiguskaitseametnikud pidasid laupäeval Zijavudin ja Magomed Magomedovi kinni kahtlustatuna suuremahulises riisumises. Kahtlusaluste suhtes alustati kriminaalasju pettuse, kuritegeliku sündikaadi organiseerimise, taristu- ja elektrivarustusrajatiste ehitusele eraldatud eelarvevahendite suuremahulise riisumise süüdistuspunktides, teatas siseministeerium.

Moskva kohus teatas laupäeva õhtul, et otsustas jätta Ziyavudin Magomedovi 30. maini vahi alla. Magomedovi advokaat lubas otsuse edasi kaevata.

Peskovilt küsiti esmaspäevases teabetunnis, kas "Magomedovite kriminaalasi võib peegeldada rühmituste võitlust enne uue valitsuse moodustamist ja mingeid poliitilisi protsesse".

"See on pigem poliitiline keelepeks, jätkem see siiski politoloogidele ja loomulikult ei saa me sellistes aruteludes osaleda," ütles Peskov.

Talle meenutati, et Magomedoveid süüdistatakse kuritegeliku rühma moodustamises ja küsiti, kas Kremli arvates võib olla tegemist süsteemse kelmuste-vastase võitluse nähuga riigihangete süsteemis või katsega "survestada üksikuid ärimehi".

"Ei, need ei ole mingid ühekordsed ettevõtmised. Te teate, et eelarvevahendite kasutamise seires toimib väga karm sihikindel poliitika. Siin me näeme süüdistust Magomedovitele, juurdus jätkub, seepärast oleks midagi öelda kohatu. Seejärel tuleb kohus, mis otsustab kinnipeetute süü või süütuse," ütles Kremli pressisekretär, kelle sõnul "ei ole selle kohta rohkemat öelda."

Magomedov: olen FSB-d korduvalt asjatult riisumisest teavitanud

Kontserni Summa Group kaasomanik ja nõukogu esimees Zijavudin Magomedov ütles, et on mitu korda pööranud korrakaitseametkondade tähelepanu Objedenjonnaja Zernovaja Kompanijas korraldatud auditi tulemustele.

"Kui meist said investorid, tehti ettevõttele audit-hindamine. Auditi käigus tuvastati aktivate puudus, n-ö nõuded, uurimisasutustesse, sh siseministeeriumi uurimisosakonda ja Venemaa julgeolekuteenistusse kirjutati mitu korda avaldusi, kuid neile ei vastatud," ütles ärimees laupäeval Moskva Tveri kohtu istungil.

Ta täpsustas, et auditi tulemusel tuvastati ettevõttes pooleteise miljardi rublane kahju, deebetvõlgnevus ulatus aga kolme miljardi rublani.

"Nad oleksid pidanud justkui aitama nende asjade uurimisele kaasa ja leidma ametivennad, kes selle raha tõepoolest varastasid - Ukraina kodanikud jne... Kogu minu isiklik algatus oli suunatud sellele, et ettevõte saaks suureks. Ja ma tegelen sellega iga päev," ütles Magomedov.

Ta märkis, et investeeris ettevõttesse oma isiklikku raha, firma näitab tulemusena tänaseks kuus miljardit rubla tulu ja suurenenud kasumit - 30 miljardit 14 miljardi asemel.

"Tulemused räägivad iseenda eest," lausus ärimees.

Objedenjonnaja Zernovaja Kompanija asutati 2009. aastal kodumaiste põllumajandusettevõtete toetamiseks ja teraviljaturu taristu arendamiseks. Riigile kuulub pool ettevõttest pluss üks üks aktsia, ülejäänu aga kontsernile Summa Group.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: