Laterna Magica festivalile laekus ligi sada filmi

11. korda Jõhvis toimuvale harrastusfilmide festivalile Laterna Magica laekus sel aastal ligemale sada filmi. Žürii on teinud oma töö ja välja valinud iga kategooria paremad.

Selleaastasele festivalile laekus 98 lühifilmi. Festivali peakorraldaja Anna Maskajeva tunnistas, et ta veidi lootis, et vabariigi juubeliks laekub sada filmi, kuid erilisi jõupingutusi selle käesoleva aasta tunnusnumbri kättesaamiseks ei teinud.

Žürii on tänaseks filmidest kuues kategoorias paremad välja valinud, kuid enne 22. aprillil Jõhvi kontserdimajas toimuvat auhinnatseremooniat teab vaid kitsas ring, mis filmid sel aastal pärjatud saavad.

Palju filme oli mustades toonides, alates abordist ja lõpetades suitsiidiga. Raadio Nelja vastutava toimetaja, filmitegemist näitlejana teiselt poolt ekraani näinud žüriiliikme Sergei Ovtšenkovi sõnul põhjustab seda meid ümbritsev elu.

Sergei Ovtšenkov tunnistas, et temale meeldis nähtud fimide seast Rakvere reaalgümnaasiumi videostuudio esindaja Katariina Šukrinski inimese ja mütoloogiliste tegelaste suhet kajastav teos „Tuuletallaja”.

Filmifestival Laterna Magica on rahvusvaheline ning sel aastal on lisaks Eestile esindatud Leedu, Venemaa ja Valgevene harrastusfilmitegijad.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: