Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tugev euro ja kaubandussõda valmistavad Euroopa Keskpangale muret

Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu on mures tugevneva euro ja ülemaailmse kaubandussõja pärast, selgub panga 8. märtsil toimunud kohtumise protokollidest.

Protokollidest märgiti, et maailmamajanduse riskid on negatiivsed, osaliselt seetõttu, et kõrgemad imporditariifid ohustavad kaubandust. Samuti mainiti läbivalt, et tugevnev euro võib kahjustada eksporti – euro oli nõukogu istungi ajaks kasvanud mulluselt 1,18 dollarilt 1,24 dollarini. Neljapäevase seisuga oli euro väärt 1,233 dollarit.

Istungil otsustati jätta lahtiseks keskpanga varaostuprogrammi, mis peaks kestma vähemalt septembrini, lõpetamise kuupäev. Madalaid intressimäärasid ei plaanita aga jätkuvalt tõsta enne varaostuprogrammi lõppu.

Nõukogu liikmed otsustasid, et "ettevaatlikus, kannatlikus ja järjepidevus rahapoliitikas on endiselt vajalikud, et kasvatada inflatsioonisurvet".

ECB rahapoliitika üks eesmärk on hoida inflatsioon tasemel, mis on 2 protsendi lähedal, ent jääb sellest piirist allapoole. Märtsis oli euroala aastane inflatsioon 1,4 protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: