Politsei- ja piirivalvekolledž avas Paikuse koolis taktikamaja ({{commentsTotal}})

{{1523628660000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse koolis avati taktikamaja, mille kolmel korrusel saab teha mitmesuguseid taktikalisi harjutusi. Avamisel tegi esimese avaliku ülesastumise eelmise aasta lõpus tegevust alustanud Lääne prefektuuri kiirreageerimisüksus.

Taktikamaja läks maksma pisut üle 100 000 euro, mis sisekaitseakadeemia rektori Katri Raiki sõnul on näide, kuidas hea tahtmise juures saab vajalikud asjad ka üsna odavalt ära teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Akadeemia, sealhulgas Paikuse kooli areng on viimastel aastatel saanud sisse tõelise hoo.

"Minul on väga hea meel, et meil õnnestub sisekaitsekadeemia politseihariduse praktilise väljaõppe keskus välja arendada just siin Paikusel, kus politseikool tekkis õigupoolest enne kui Eesti Vabariik. Nüüd on meil siin olemas korralik välilasketiir, taktikamaja laiendus, järgmine aasta hakkame rajama autodroomi. Ja mis seal salata, kolleegidel silmad säravad, kadettidel silmad säravad ja see on kõige tähtsam," rääkis Raik.

Taktikamajana kasutati siiani ühekorruselist hoonet. Mitmekorruseline hoone pakub rohkesti uusi võimalusi.

"Kuidas majale juba läheneda, see on erinev - kuhu auto paigutada, millise nurga alt minna, millisest uksest sisse minna ja kuidas siis treppidel liikuda, kus koridoris seista. Kõik hakkab muidugi baasõppest peale, kus on lihtsamad olukorrad ja kindlasti saame mängiga ka päris keerukaid olukordi. Praegusel juhul oli politseil väga keeruline väljakutse," selgitas relvastuse ja turvataktika õppetooli rektor Enn Kooskora.

Kui selline taktikamaja juba kord olemas on, siis saavad seda peale kadettide kasutada ka teised.

"Meil on tasemeõppes ühel aastal 400 ja peale politseikadetti, kuid meil on ka väga suur hulk täiendõpet. Meil on mitte ainult politsei, vaid ka vanglate poole pealt ja teisi eriüksusi. Me teeme hästi palju koostööd, et oleks meil kõigil turvalisem," ütles politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: