Politseikooli lõpetasid esimesed uue õppekava järgi õppinud noored

Uued politseiametnikud lõpuaktusel.
Uued politseiametnikud lõpuaktusel. Autor/allikas: Sisekaitseakadeemia

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse õppekeskuses lõpetas reedel politseiametniku kutseõppe eriala 40 politseiametnikku.

"Tänased lõpetajad on esimesed, kes läbisid täies mahus uuendatud õppekava, mis on oma loomult laiapindne, sisaldades kõike kompetentse, mida on vaja esmatasandi teenistusülesannete täitmisel," ütles sisekaitseakadeemia rektor Marek Link, lisades, et värsked lõpetajad on väga oodatud teenistustusse, et teenida Eesti riiki ja tagada turvalisus meie kõigi ümber.

Siseminister Katri Raik nentis samuti, et reedel lõpetasid akadeemia politseiametnikud, kes on saanud Eestis esimestena integreeritud ettevalmistuse tööks nii politseis kui piiril.

"Idapiiri väljaehitamine, uute tehnoloogiate kasutuselevõtt ning Eesti riigi tihedad suhted liitlastega valmistavad neile äärmiselt põneva tööpõllu," ütles Raik oma sõnavõtus.

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktor Kalvi Almosen möönis aga, et kutseõppe õppekava on üles ehitatud tuginedes moodulitele, mis võimaldab lihtsasti jätkata õpinguid  järgmistel tasemetel.

"Intensiivne ja praktiline õpe koostöös politsei- ja piirivalveametiga tagab kogukonna ootustele vastava ettevalmistuse. Lõpetavat kursust saab iseloomustada kui aktiivset, rõõmsameelset ja uudishimulikku meeskonda," lausus Almosen.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: