Paikusel harjutasid nelja riigi politseikadetid jõuvõtteid ({{commentsTotal}})

Politsei ja piirivalvekolledži Paikuse koolis tehti nädala jooksul koolitust nelja riigi politseikadettidele ning harjutati erivahendite kasutamist kurjategija kinnipidamisel ja enesekaitsevõtteid.

Õppurid näitavadki, kuidas kuriteos kahtlustatava kinnipidamisel või ründe tõrjumisel jõudu ja erivahendeid kasutada. Projekt algas eelmisel aastal ja lõpeb tänavu augustis, kui toimub lõppkonverents, vahendasid ERR-i teleuudised.

Projekti partnerid on Eesti, Läti, Leedu ja Poola politseilised õppeasutused, juhtivpartner on Läti. Osaleb nii kadette kui õppejõude.

Politsei- ja piirivalvekolledži nõunik ja Erasmus+ projekti koordinaator Maiko Martsik selgitas, et harjutatakse, kuidas käituda nuiaga, kuidas gaasi kasutada, teatud puhkudel ka elektrišokirelva.

"Aga ka tavalised enesekaitsevõtted sinna juurde käivad. Kuidas kahtlustatavat kinni pidada ja kuidas ka ennast kaitsta ründe eest. Kus riigis kõige kõvemad tegijad on? Ma ütleksin, et kõik riigid on võrdsel tasemel. Ja see projekt on ka näidanud, et arusaam, kuidas koolitada kadette, kuidas politseiametnikke koolitada, on kõikides riikides üsna ühesugune. Küll on mõningad erisused, mis on seotud sellega, et meie riikide seadusandlus on mõnevõrra erinev ja jõu kasutamisel ja erivahendite kasutamisel võib olla erinevusi," ütles ta.

Samas peetakse oluliseks, et politseinik ise ohtu ei satuks, aga ka seda, et ei rakendataks ülemäärast jõudu ja kuriteos kahtlustatavaga käitutaks humaanselt.

Läti politseikolledži spordiõppetooli juhataja Ivars Zvirbulis ütles, et üks peamisi aspekte on, et kui kasutatakse kahtlustatava kinnipidamisel jõudu, tuleb kinnipeetavat võimalikult vähe vigastada.

Nii treenitakse kõiki võtteid korduvalt, et need täielikult selgeks saaksid. Sest pikalt mõtlemiseks kiiret tegutsemist nõudvad olukorrad aega ei anna.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: