Olematu MTÜ levitab valeinfot Mustamäe Männi pargi täisehitamisest

Männi park on ka populaarne ürituste korraldamise paik.
Männi park on ka populaarne ürituste korraldamise paik. Autor/allikas: Mustamäe LOV

Mustamäe elanike seas külvab paanikat küsitlus, mis kuulutab, et linnaosa suurimas, elanike seas populaarses Männi pargis algavab arendustegevus, mille tulemusel rajatakse parki elurajoon ning uuritakse, millise summaga oleksid pargikaitsjad valmis arendustegevuse vastu võitlevat MTÜ-d toetama. Sellist MTÜ-d aga olemas ei ole ning linnajuhid kinnitavad, et igasugune arendustegevus pargis on välistatud.

Facebookis Mustamäe elanikke koondavates foorumites hakati teisipäeval levitama küsitlust, mille koostaja, end MTÜ-ks Männipargi Tuleviku Heaks nimetaja, väidab, et linnaosa suurimat parki, mis on populaarne vaba aja veetmise ja ürituste korraldamise paik, ootab ees arendustegevus, mille käigus rajatakse sinna uus elurajoon ning üldkasutatav armastatud metsapark kaob. Samas kutsub küsitluse koostaja üles inimesi MTÜ heaks annetama, et läbi viia kampaania pargi säilitamiseks.

"Mustamäe linnaosal on tugev surve, sest ehitusfirmad soovivad Mustamäele uusi elumaju rajada. Viimaste plaanide kohaselt oleks plaan Männipargi ala arendama hakata," seisab küsitluse sissejuhatuses.

"Plaanide esimese faasi kohaselt rajataks pargi Sõpruse puiestee ja Keskuse tänava poolsele alale kuni 4-korruselised uusarendused, kokku ligi 200 uut korterit. Hiljem on plaanis arendada ka ülejäänud pargi ala, et rajada kommertspindu ja veel elumaju. Kuigi plaanide kohaselt jääks uude elurajooni paljud puud alles, siis kaoks park täielikult ning asenduks rohelise elamu- ja kaubanduskvartaliga," kirjeldab küsitleja detailselt.

"Ehituslube veel väljastatud ei ole ja seega on veel võimalus Mustamäe linnaosa mõjutada. On loodud MTÜ Männipargi Tuleviku Heaks, mille eesmärk on teha teavitustööd, läbi viia uuring selle kohta, kui palju inimesed Männiparki hindavad, ning saadud andmete abil üritatakse peatada ehituslubade väljastamine. Soovime teada, kui suure summaga oleksite valmis toetama MTÜ-d Männipargi Tuleviku Heaks, et saaksime läbi viia Männipargi säilitamise kampaania," kutsub küsitluse koostaja inimesi üles raha annetama, küsides muuhulgas, palju küsitluse täitja teenib ning palju ta on valmis raha maksma, et park alles jääks.

MTÜ-d olemas ei ole

Rabatud mustamäelased kutsuvad ka kaaslinnaosaelanikke üles küsitlusele vastama ning avaldavad foorumites muret lastega perede seas populaarse metsapargi kadumise üle.

Vähesed on vaevunud küsitluse koostaja tausta uurima. Nimelt ei ole MTÜ-d Männipargi Tuleviku Heaks olemaski, st organisatsioon on äriregistris registreerimata. Nõnda pole võimalik ka tuvastada, kes nimeliselt eksitava küsitluse on koostanud. Mitmed linnaelanikud avaldavadki kahtlust, et tegemist on petuküsitlusega, mille eesmärk on lihtsalt raha välja petta.

Linnajuhid kiirustasid sotsiaalmeediafoorumites linlasi rahustama, et küsitluses esitatud väide arendustegevusest on vale ning mingeid planeeringuid ei ole ega saagi tulla.

"See on kindlalt libauudis! Kinnitan, et mingit elamuehitust Männi pargis olla ei saa," teatas Facebooki Mustamäe elanike teadete foorumis Tallinna abilinnapea Eha Võrk. "Tegemist on selgelt pahatahtlikkuse ja sooviga tekitada segadust ja asuda "kaitsma ohu eest". Tegemist on linnale kuuluva üldkasutatava maaga ning, kes vähegi vaevub lugema õigusakte, saab aru, et mingit survet ei saa olla," rõhutab Võrk.

Mustamäe linnaosavanem Lauri Laats teatas teisipäeva hilisõhtul teises, Mustamäe inimeste Facebooki foorumis, et Männi pargi tuleviku pärast elanikel muretsemiseks põhjust pole.

"Männi park on Mustamäe esinduspark ja jääb selleks, mitte mingeid elamuehituslikke operatsioone pole Männi pargis kavas ei nüüd ega edaspidi," teatab Laats oma pöördumises, lisades, et järgmise aata linnaeelarvesse on Männi pargi rekonstrueerimistöödeks on ette nähtud 1,5 miljonit eurot. Selle eest uuendatakse metsapargi teid, pinke, mänguväljakuid ning haljastust.

Kolmapäeval korjati jagatud lingi tagant uuring ära. Kui paljud jõudsid küsitlusele juba vastata, pole teada.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: