Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaidlus Tallinna-Haapsalu raudteetammi üle jätkub kohtus

Osaühing Taavi kaebas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi halduskohtusse, sest leiab, et on endiselt raudteetammi omanik ehkki sealt on eemaldatud rööpad ja liiprid.

Ministeerium leiab, et ilma pealisehitiseta on tegu riigimaaga, vahendasi ERR-i teleuudised.

Ettevõte selgitab, et tänu tema investeeringutele on säilinud raudteetamm, mida riigil nüüd uue tee ehitamiseks vaja on.

Riik erastas kehvas seisus raudtee 20 aastat tagasi OÜ-le Taavi. Kuus aastat tagasi sõitis sel veel rong, siis demonteeris ettevõte nõuetele mittevastava raudtee ning järele jäi raudteetamm, mida mööda kulgeb jalgrattatee.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on seisukohal, et rööbaste ja liipriteta on endise Haapsalu raudtee asemel lihtsalt soolikas riigimaad.

Advokaat Allar Jõksi sõnul ütleb ministeerium, et sellest hetkest, kui rööpad-liiprid on sealt kõrvaldatud, ei ole tegemist raudteega.

"See on täpselt sama väide, kui öelda - maja, millel on katus ära võetud korraks, et see enam ei ole maja," nentis ta.

Sellise lähenemisega OÜ Taavi ei nõustu ning kaebas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kohtusse.

"Minu arust on see natuke võrreldav natsionaliseerimisega. Sellepärast et meie klient on sinna investeerinud üle üheksa miljoni krooni selleks, et see raudteetamm säiliks tuleviku jaoks," ütles Jõks.

Nüüd ongi aeg, kui riik kavatseb Riisipere ja Turba vahel raudtee taastada ning tammi on tarvis. OÜ Taavi mõistab end omanikuna, kuid on huvitatud raudteeühenduse taastamisest ja valmis ministeeriumi ja Eesti Raudteega laua taha istuma.

"On võimalikud erinevad variandid. Mingi summa taha see asi kindlasti seisma ei jää. Küsimus ei ole raha suuruses vaid suhtumises, mida riik on näidanud," ütles Jõks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ei kommenteeri pooleliolevat kohtuvaidlust. Ministeerium teatas kirjalikult "Aktuaalsele kaamerale", et riik pole taganenud soovist põhjendatud kulud hüvitada.

Paraku on poolte arusaamad võimaliku hüvitise põhjendatusest väga erinevad. Riik kindlasti ei saa kulutada maksumaksja raha õigusliku aluseta ning ilmselt kohtuasjas selgitatakse muuhulgas ka viidatud vaidlusalused õiguslikud aspektid.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: