Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA valitsus kaalub Kaspersky-vastaseid sanktsioone

Kaspersky Lab.
Kaspersky Lab. Autor/allikas: Sputnik/Scanpix

USA valitsuse ametnikud kaaluvad sanktsioone, mille alusel keelataks Venemaa küberturbefirmal Kaspersky Lab äritegevus Ameerika Ühendriikides.

Kaspersky Labi toodete kasutamine keelati eelmisel aastal ära USA avaliku sektori arvutites ja selle sammu põhjuseks oli väidetav julgeolekuoht ja seos Venemaa vaenuliku kübertegevusega. Muuhulgas on esitatud väiteid, et Kasperksy tarkvara on kasutanud Vene eriteenistused USA riigisaladuste varastamiseks, vahendasid Axios ja CyberScoop.

Ettevõte on kõiki süüdistusi eitanud, lubanud tõestada oma süütust lääneriikide ametnikele ning väitnud, et nende vastu esitatud süüdistused on tingitud praegusest geopoliitilisest olukorrast. Samuti on Kaspersky esitanud keelu vastu vähemalt kaks kaebust USA kohtutes.

Kaspersky Labi vastu sanktsioonide kehtestamine oleks oluliselt jõulisem samm kui varasem keld kasutada firma tooteid USA avalikus sektoris. Kuigi kunagine keeld kahjustas oluliselt ettevõtte käivet USA turul, tegutseb Kaspersky Lab seal endiselt edasi ning omab isegi Massachusettsi osariigis kohalikku peakontorit.

USA valitsusametnikud on muuhulgas varem selgitanud, et Kaspersky toodete kasutamise keeld on põhjendatud ainuüksi seoses Venemaa seadustega, mis võimaldavad Venemaa valitsusel pääseda iga hetk ligi Kaspersky serverites asuvatele andmetele.

Kaspersky Labi asutas 1997. aastal Venemaa kodanik Jevgeni Kasperski (Läänes äri ajades kasutab nime Eugene Kaspersky), kes on lõpetanud 1987. aastal KGB kõrgema tehnikakooli ning töötas enne erasektorisse suundumist Nõukogude Liidu sõjaväeluures ja kaitseministeeriumis. Oma tulevase abikaasa ja äripartneri Nataljaga kohtus ta 1987. aastal KGB puhkekuurordis.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: