Kaspersky Lab süüdistab käibelanguses geopoliitilisi väljakutseid
Moskva viirusetõrjetarkvara tootja Kaspersky Labi käibenumber oli mullu ülemöödunud aasta omast suurem, kuid nende müük Põhja-Ameerikas vähenes ja selle põhjuseks peab ettevõte neile osaks saanud süüdistusi sidemetes Vene valitsusega.
USA keelas mullu septembris valitsusasutustel Kaspersky toodete kasutamise, kuna ametnike seas võttis maad mure, et Vene luureagentuurid võivad seda tarkvara ära kasutada, vahendas Reuters.
Kaspersky on korduvalt eitanud igasuguseid seoseid ühegi riigi valitsusega ning kinnitanud, et ei aita Venemaad ega ka teisi riike küberspionaažis.
Ettevõtte käive oli 2017. aastal 698 miljonit dollarit, mis ületas küll üle-eelmise aasta 644 miljoni dollari suurust käivet, ent jäi veidi alla eesmärgile, milleks Kaspersky tegevjuht ja asutaja Eugene Kaspersky oli seadnud üle 700 miljoni dollari.
Põhja-Ameerikas langes Kaspersky müük mullu eelnenud aastaga võrreldes kaheksa protsenti. Ettevõte põhjendas seda geopoliitiliste väljakutsete ja alusetute süüdistustega.
Ka Euroopas kahanes müük veidi, 2016. aastaga võrreldes kaks protsenti, kuid Ladina-Ameerikas ja Venemaal olid müügitulemused seevastu väga head.
"Hoolimata keerulisest geopoliitilisest olukorrast, põhjendamatutest süüdistustest ja katsetest meie tegevust õõnestada, säilitas ettevõte positiivse dünaamika," sõnas Eugene Kaspersky.
Wall Street Journal kirjutas oktoobris, et Vene häkkerid kasutasid Kaspersky tarkvara, et leida NSA töötaja koduarvutist salajasi dokumente, mille nad seejärel varastasid. Mullu detsembris hoiatasid Suurbritannia võimud valitsusasutusi riskide eest, mis kaasnevad venelaste viirustõrjeprogrammi Kaspersky kasutamisega.
Toimetaja: Karin Koppel