ETA andis Prantsuse võimudele mitu kasti relvi

Naine vaatamas uudist ETA laialiminekust.
Naine vaatamas uudist ETA laialiminekust. Autor/allikas: Vincent West/Reuters/Scanpix

Baski separatistlik rühmitus ETA andis enne laialiminekut hea tahte märgiks Prantsuse võimudele üle mitu kasti relvi ja laskemoona, ütles Prantsuse prokurör kolmapäeval.

Bayonne'i prokurör Samuel Vuelta Simon ütles, et ETA jättis relvad ühte kohta Prantsuse Baskimaal asuvast linnast lõunas, kust politsei need kätte sai.

Baski piirkondlik ringhääling ETB ütles eelmisel nädalal, et ETA teatab mai esimesel nädalavahetusel lõplikust laialiminekust.

Põhja-Hispaanias ja Edela-Prantsusmaal iseseisvat baski riiki taotlenud ETA teatas 2011. aastal, et enam ei ürita oma eesmärki saavutada relvastatud ülestõusuga. 2017. aastal lubas rühmitus ära anda ka oma relvaarsenali.

Allikate teatel leidis Prantsuse politsei neljapäeval kesklinnast lageda taeva alt neli kasti 20 käsitulerelva, mitmesaja kuuliga, detonaatorikaabli ja mitme elektroonilise detonaatoriga.

ETA loovutatud varanduse hulgas oli ka 200 võltsitud numbrimärki ja muid varastatud autodel kasutatavadi asju.

Eelmisel aastal andis ETA Pranstsuse võimudele kaheksa relvapeidiku nimekirja.

Möödunud reedel palus ETA vabandust valu ja kahju eest, mida ta põhjustas aastakümneid kestnud võitluses iseseisvumise nimel, ning palus ohvritelt andestust.

1959. aastal moodustatud ETA tegevuse vältel sai surma vähemalt 829 inimest.

Rahvusvahelised vahendajad korraldavad 4. mail Edela-Prantsusmaal rahukonverentsi.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: