Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm harjutab Siilil välihaigla kasutamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Haiglate ühisõppus Kuressaares.
Haiglate ühisõppus Kuressaares. Autor/allikas: ERR

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm võtab 6.-8. maini osa suurõppusest Siil, harjutades massilist haigete vastuvõtmist ja ravimist välitingimustes.

Terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja Martin Kadai sõnul on Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma välihaigla kriisi korral avatud kõigile abivajajatele.

"Elanikkonna kaitse seisukohalt on oluline omada välihaiglat, mida on kerge liigutada ning mis on alati seal, kus seda vajatakse," ütles Martin Kadai, kelle sõnul on sellisel vabatahtlikest koosneval meditsiinirühmal täita oluline roll, sest meditsiinirühma võidakse rakendada nii Eestis kui rahvusvahelise kriisi lahendamisel.

"Oleme tööandjatele mõistva suhtumise eest väga tänulikud, sest meditsiinirühma vabatahtlikud annavad meie tervishoidu ja ka turvalisusse tugeva panuse," lausus Kadai.

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm, kuhu kuulub hetkel üle saja liikme ning kelle käsutuses on EMO-, anesteesia-intensiiv-, kirurgia- ja üldmooduliga välihaigla, tagab vastavalt terviseameti tellimusele välihaigla ööpäevaringse kahes vahetuses toimimise.

Samuti on üle Euroopalise meditsiinimeeskondade eelregistreerimissüsteemiga Voluntary pool liituda sooviva Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma jaoks õppusel osalemine üks osa sertifitseerimisprotsessist, mille eesmärk on tõestada meditsiinirühma võimekust kriisiolukorras tõhusat abi anda.

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühm (Estonian Disaster Relief Team Medical Unit (EDRT MU) loodi 1997. aastal seoses vajadusega omada meditsiinilist toetust Eesti päästemeeskonna osalemisel PFP (Partnership For Peace) õppusel Islandil 1997. aastal. Alates 2015. aastast on Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma rakendamine terviseameti pädevuses, kes on muuhulgas vastutav valmisoleku eest korraldada tervishoiuteenuseid ka hädaolukorras.

Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma tegevus on senini olnud suunatud eelkõige väljapoole Eestit, esindades Eestit looduskatastroofide tagajärjel kannatada saanud riikidele meditsiiniabi osutades. Samuti on toetatud teisi EDRT meeskondi, pakkudes neile vajalikku meditsiinilist toetust.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: