Ratas okupatsiooniajale EL-i eelarveläbirääkimistel rõhuma ei hakka

Foto: Siim Lõvi/ERR

Peaminister Jüri Ratas ei pea õigeks Reformierakonna esimehe Kaja Kallase ettepanekut rõhuda Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi läbirääkimistel okupatsiooniajale.

"Mina töötan tuleviku nimel. Töötan selle nimel, et Eesti elatustase tõuseks võimalikult kõrgele EL-i keskmisest. See tähendab, et ühel hetkel anname netosaaja rolli ära," rääkis Ratas intervjuus Vikerraadiole.

Ratase sõnul sümpatiseeris talle rohkem Kallase visioon isemajandavast Eestist. "Peame vaatama tulevikku, mitte minevikku, ja tegema kõik selleks, et elatustase tõuseks."

Eestil on eelarveläbirääkimistel kolm suurt eesmärki alates 2021. aasta eelarveperioodist, ütles peaminister.

Need on Rail Balticu rahastamine, kus Eesti osa on 1,1 miljardit eurot, elektrisüsteemide ühildamine Euroopaga.

Teise eesmärgina tõi Ratas esile põllumajanduse otsetoetuste tasemete ühtlustamise, sest isegi kui otsetoetuste keskmine tase väheneks, tõstaks see kaudselt Eesti põllumeeste konkurentsivõimet.

Kolmas peaministri seatud eesmärk on ühtekuuluvuspoliitika toetuste võimalikult sujuv kahanemine.

Ratas ütles, et seni on Eesti iga EL-i eelarvesse makstud euro kohta saanud tagasi neli eurot. "Järgmisel perioodil maksame tõenäoliselt ühe euro sisse ja saame kolm vastu."

"Minu eesmärk on, et meie riigi elatustase tõuseks. Et me suudame näidata, et ühel hetkel Eesti ei ole enam netosaaja. Tõsi, selleks tuleb väga-väga palju tööd teha," ütles valitsusjuht.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: