Eelnõu järgi tuuakse sisserände piirarvu alt välja tippspetsialistid

Foto: Euroopa Parlament / Wikimedia Commons

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas saata esimesele lugemisele sisserände regulatsiooni muutva eelnõu, mis toob sisserände piiravu alt välja tippspetsialistid, kelle palk on vähemalt kaks Eesti keskmist palka.

Lühiajalist töötamist pikendatakse praeguselt üheksalt kuult aastani. Sisserände piirarv jääb aga samaks. Tänavune piirarv 1.315 sai täis juba aprilli algul. Seetõttu on eelnõu tugevalt kritiseerinud Tööandjate Keskliit, kelle hinnangul ei leevenda eelnõu ettevõtjate tööjõupuuduse muresid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka Haiglate Liit on teinud ettepaneku jätta piirarvu alt välja teatud tervishoiutöötajad, sest meditsiinitöötajate keskmine töötasu ei küündi tippspetsialisti kahekordse keskmise töötasu tasemeni.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Mart Nutt (IRL) ütles, et see sektor, kellel on asendamatu leida tööjõud väljaspoolt Eestit ja Eestist ei leia, peab arvestama, et töötajale tuleb lihtsalt rohkem maksta.

"Ärme unustame nüüd seda Eesti enda inimest, sest tema vajab ka tööd ja mitte kõik Eesti inimesed ei ole tööd leidnud. Väga paljud Eesti inimesed on siit ära läinud, sest nad ei saa Eestis piisavalt palka," rääkis Nutt.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Arto Aas (RE) ütles, et eelnõu on samm paremuse suunas.

"Tasub meenuatda, et IT-spetsialiste saab juba tuua väljaspool kvooti. Me saame aru, et see on tundlik teema ja kui valitsus on teinud otsuse, mis aitab seda tundlikku teemat kuidagi mõistlikus suunas lahendada, siis me loomulikult pooldame seda," sõnas Aas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: