ERJK tahab Reformierakonnalt võlgade likvideerimise plaani

Reformierakonna üldkogu
Reformierakonna üldkogu Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) saadab Reformierakonnale järelepärimise, milles soovib saada tegevuskava, kuidas erakond kavatseb rahalisest miinusest välja tulla.

Reformierakond lõpetas eelmise aasta 1,019 miljonilise miinusega ning erakonna netovara oli miinuses ligi 740 000 euroga.

ERJK aseesimees Kaarel Tarandi sõnul on miinus piisavalt suur, et küsida, milline on Reformierakonnal plaan võlgnevusest välja tulla. "Komisjon soovib, et meil oleks see kava olemas," ütles Tarand ERR-ile.

Reformierakonna peasekretär Kert Valdaru ütles ERR-ile, et plaan on olemas ja Reformierakond saab hakkama. "Eesti tuleviku seisukohalt on tunduvalt murettekitavam igihaljalt õitsev korruptsioon Tallinna linna juhtimises ning ametisoleva valitsuse majanduspoliitika, mis paneb Eesti tuleviku närtsima," lisas ta.

Kaja Kallas ütles aprilli keskel Reformierakonna üldkogul peetud kõnes, et nii suurtes võlgades kui praegu pole Reformierakond kunagi olnud. Samal ajal vajab erakond raha järgmiseks valimiskampaaniaks. 2019. toimuvad nii riigikogu kui Euroopa Parlamendi valimised.

"On selge, et riigieelarvelistest eraldistest selleks ei jätku. Oleme ausad ja mööngem seda. Mulle on talumatu mõte, et me oleme võlgu," sõnas Kallas, kes valiti Hanno Pevkuri asemel erakonna uueks esimeheks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: