Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kolesõna 2018: aita valida aasta ebardsõna ja paku sellele alternatiiv

ERR kuulutab neljandat korda välja konkursi aasta kolesõna leidmiseks. Milline on olnud viimase aasta jooksul esil olnud uusmoodustistest või ajale iseloomulikest väljenditest kõige ebaõnnestunum, ebameeldivam või ebakõlalisem?

Kolesõnu koos põhjendustega võib pakkuda sellesama artikli kommentaariumis 20. maini. Kolm enam hääli saanud kolesõna seab toimetus pärast seda finaalhääletusele.

Konkursilt jäetakse kõrvale sõnad, mida esitatakse ainult isiklikust vastumeelsusest sõnale liidetud ideoloogilise tähenduse või nime kandja vastu – näiteks Donald Trump või Vladimir Putin. Ka ei arvestata parasiitkeelendeid (näiteks sõna nagu liigset kasutamist) ega grammatikavigu (arvamuseid vms).

Küll aga palume teil pakkuda lisaks kolesõnale välja ka alternatiiv, teie arvates sobivam väljend värdkeelendi asemele.

Kolesõna 2018 ja selle parima alternatiivi teeme teatavaks 1. juunil. Samas avaldame ka eesti keele asjatundjatest koosneva žürii arvamuse.

ERRi portaal kuulutas esimese kolesõnavõistluse välja 2013. aastal ajendatult kirjanik Maarja Kangro ebasõnade teemalisest Vikerraadio päevakommentaarist. Esimeseks kolesõnaks osutus "validaator", lisaks sellele on kolesõnadeks valitud "enekas" ja "kootsing".

Toimetaja: Rain Kooli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: