Kaubandus- ja teenindusettevõtetel oleks suveks tööd anda sadadele noortele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: pressimaterjalid

Koolinoored, kes suvel taskuraha teenida soovivad, on oodatud eeskätt kaubandus- ja teenindusettevõtetesse, kus tööd oleks pakkuda sadadele, kui vaid töötegijaid leiduks. Seejuures on müügi- ja teenindustööd pakkuda üle Eesti.

Selver on juba aastakümneid suveks koolinoori tööle võtnud. Iseäranis palju suvetöö kohti on pakkuda suuremates linnades väljaspool Tallinnat - kõikjal, kus nende kauplused asuvad. Sellekski suveks loodab jaekett leida üle Eesti umbes 200 noort, kel vanust vähemalt 16, et anda puhkust oma põhitöötajatele. Tööle saamiseks pruugib noorel pöörduda vaid kaupluse infoletti ja ankeet ära täita.

"Enamasti tulevad nad läbi sotsiaalmeedia, kirjutavad meile tihtipeale Facebooki või siis kandideerivad meile otse läbi erinevate tööportaalide internetis," kirjeldas Selveri kommunikatsioonispetsialist Karl-Villiam Vaserik, kuidas noored neile tööle satuvad.

"Otsest töökogemust me ei oota enne, lihtsalt julge pealehakkamine ja kui on tragi noor, siis meie kellelegi kätt otseselt ette ei pane," viitab Vaserik, et nõudmisi noorele eriti polegi. "Eelistaksime võtta tööle enam kui kaheks nädalaks, et siis saaksime asendada meie praegu olemasolevaid töötajaid. Juunist oleme juba valmis kõiki tööle võtma."

Ehkki enamasti on kogemus koolinoortega hea, on Selver siiski täheldanud, et iseäranis linnanoori on kohati keeruline kaubandustööle motiveerida - palgaootus on suur ja vastutustunne väike. Seetõttu on keeruline kõiki pakutavaid ametikohti ära täita.

"Võtaksime rohkem isegi, kui oleks huvi suurem. Noortel puudub tööharjumus. Tihtipeale noored kaovad ära - see kohusetundlikkus..." viitas Vaserik probleemidele, mida nad on aeg-ajalt täheldanud.

Kuurortlinnades napib töökäsi

Töövahendusportaalide kaudu otsivad noori tööle eeskätt kaubandus- ja teenindusettevõtted: kõik suuremad jaeketid, tanklaketid jm.

Noorte töötamisele seab piiranguid töö iseloom: kassas või baaris, kus võib kokku puutuda alkoholi ja sigarettidega, on vanusepiiriks 18 aastat. Kaupu välja panna või kullerina tegutseda võib aga ka noorem. Reeglina võetakse tööle alates 16-aastasest.

"Kindlasti võiks pilgu peale vaadata tööpakkumiste otsingus, mis toimub suve turismipiirkondades. Loomulikult suurlinnad, Tallinn-Tartu niikuinii, aga Pärnu, Haapsalu ja muud pisemad kuurortid, kus teenindavad hotellid, toitlustusasutused. Seda teeninduse, hotellinduse, turisminduse tööd on kindlasti palju saada. Need pakkumised on sadades, mitte kümnetes," rõhutab CV Online'i turundusjuht Rain Uusen ja kinnitab, et tööotsimise rong selleks suveks veel läinud pole. "Rong ei sõidagi ära, see kestab terve suve."

Kes tahab suveks tubast ja tasuvamat kontoritööd, peab aga endiselt pigem tutvuste peale lootma.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: