Eesti on EL-is digitaalmajanduses üheksandal kohal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Garnet / Wikimedia Commons

Euroopa Komisjoni avaldatud digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksi (DESI) andmetel on Eesti Euroopa Liidus digivaldkonnas üheksandal kohal.

Indeksi tulemustest selgub, et EL muutub üha digitaliseeritumaks, kuid edusammud ei ole piisavad, et Euroopa jõuaks järele üleilmsetele liidritele ja suudaks vähendada liikmesriikidevahelisi erinevusi, teatas Euroopa Komison.

"Toimunud nihe on küll väike, aga liigume digivaldkonnas siiski õiges suunas. EL tervikuna on teinud edusamme, kuid need ei ole piisavad. Mujal maailmas on riigid ja piirkonnad kiiremini edasi arenenud. Seepärast peaksime suurendama investeeringuid digivaldkonda ja viima digitaalse ühtse turu väljakujundamise lõpule nii pea kui võimalik, et paraneks Euroopa digitaalvaldkonna suutlikkus, pakutaks esmaklassilist internetiühendust ja avalikke digiteenuseid ning et e-kaubanduse sektor oleks edukas," märkis digitaalse ühtse turu eest vastutav Euroopa Komisjoni asepresident Andrus Ansip.

Selle aasta parimad tulemused olid Taanil, Rootsil, Soomel ja Madalmaadel, kes on maailmas digitaliseerimise vallas esimeste seas. Neile järgnevad Luksemburg, Iirimaa, Ühendkuningriik, Belgia ja Eesti. Viimase nelja aastaga on kõige rohkem edasi liikunud Iirimaa, Küpros ja Hispaania.

Üheksandal kohal olev Eesti kuulub hästi toimivate riikide rühma. Viimase aasta jooksul tehti mõningaid edusamme, kuid nende tempo oli EL-i keskmisega võrreldes aeglasem. Nagu juba mitmel varasemal aastal, on Eesti digitaalsete avalike teenuste osas Euroopa liider.

Eestlased on Komisjoni hinnangul oskuslikud digitehnoloogia kasutajad ning tarbivad agaralt erinevaid internetiteenuseid. Ühenduvusega seoses märgitakse, et püsivõrgu lairibaühenduse leviala on väga väike ning osaliselt kompenseerib seda mobiilse lairibaühenduse leviala, sama kehtib ülikiire lairibaühenduse kasutuselevõtu suhtes. Eesti majanduse peamine väljakutse on jätkuvalt ettevõtluse digiteerimine.

Igal aastal avaldatava digitaalmajanduse ja -ühiskonna indeksiga mõõdetakse EL-i liikmesriikide edusamme digitaalmajanduse ja -ühiskonna suunas liikumisel. Tänu sellele saavad EL-i riigid teha kindlaks valdkonnad, kuhu esmajärjekorras investeerida ja kus meetmeid võtta. Sel aastal avaldatakse DESI nime all esimest korda koos nii DESI ise kui ka riikide digitaalvaldkonna poliitika põhjalikum analüüs, mis annab ülevaate iga liikmesriigi edusammudest ja poliitika elluviimisest.

Euroopa Komisjon on oma digitaalse ühtse turu strateegia raames esitanud 29 seadusandlikku ettepanekut ja kutsus oma hiljutises teatises Euroopa Parlamenti ja liikmesriike üles need 2018. aasta lõpuks vastu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: