Eluasemelaenude maht on kasvamas, kuid jääb buumiajast oluliselt maha ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eluasemelaenude maht on jõudsalt kasvamas, kuid jääb siiski oluliselt maha kriisieelsest buumiajast, näitab Swedbanki ülevaade.

Möödunud aastal kasvas eluasemelaenumaht 14 protsenti, kusjuures keskmine laenusumma oli 77 000 eurot, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Geograafiliselt langeb 67 protsenti uutest eluasemelaenudest Tallinna ja selle lähiümbruse arvele. 11 protsenti läheb Tartusse ja selle ümbrusse ning vaid 22 protsenti ülejäänud Eestisse.

Enim laenuvõtjaid on vanuses 28 kuni 30 aastat ning netosissetulekuga 1000 kuni 1500 eurot kuus. Kasvamas on aga üle 1500-eurose kuusissetulekuga inimeste osakaal.

Laenulõksus olijaid, kelle laenu jääk on suurem kui tagatisvara väärtus, on praegu alla ühe protsendi.

"Peale majanduskriisi laenuturu dünaamika on olnud üsna stabiilne. Ta on olnud tagasihoidlikus kasvus, aga ta on ikkagi sellisest kriisieelsest ajast väga tagasihoidlik ja laenumahud on tunduvalt väiksemad. Eelmise aasta müüginumbrid moodustasid 2007. aasta mahtudest alla poole, pea pool," ütles Swedbanki eraisikute finantseerimise valdkonna juht Anne Pärgma.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: