Vastseliina piiskopilinnusesse ehitati palverännumaja ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Vastseliina piiskopilinnuses sai valmis palverännumaja, kus saab näha ja omal nahal järgi proovida, milline oli palveränduri elu. Paika nähaksegi tulevikus olulise palverännu keskusena, sest just Vastseliinas lõppeb Tallinnas Pirita kloostrist alguse saav palverännutee.

"See maja seletab lahti, mis asi on palveränd, kuidas seal käidi, millised ohud, millised rõõmud, millega tegeleti palverännu teel. Arvatakse, et palverännust saigi alguse turism, sest inimene, kes palverännul käis, pidi sööma-jooma, vaatamisväärsusi vaatas, magas. See kõik on lahti seletatud selles majas," rääkis Vastseliina piiskoplinnuse linnuseisand Ivar Traagel "Akutaalsele kaamerale".

Vastseliina palverännukeskuses ei saa mitte vaid lugeda ja uurida, vaid tegelikult kõik oma nahal järgi proovida, näiteks ka seda, kuidas on võtta keskaegset vanni.

"See on tervendav vann pärast rasket haigust - eukalüptivann, koos kaunite õitega," ütles keskust külastanud Anneli.

Proovida saab ka keskaegset ihuharimist. "Palverändur on pika tee ära käinud, lihased on kõik väsinud ja tuleb natuke ihu harida - ihu soojaks teha, lihased pehmeks teha," rääkis ihuharija Egle Vodi.

Katsetada saab sedagi, millistes tingimustes erineva rahakoti paksusega palverändurid magasid. Mõistagi saab kogeda ning näha ka seda, milline nägi välja keskaegne kõrtsielu.

"See, mida kõik räägivad, et me pakume elamusi külastajatele ja uusi kogemusi, siis siin on reaalselt selleks kõik olemas," kinnitas BDA Consultingi turismiekspert Ülle Puustusmaa.

Ta lisas, et uus huviväärsus elavdab ka piirkonna turismi ning annab põhjuse sinna minna ka hooaja välisel ajal.

"Kas või septembris, kui on siinse palverännu algpõhjuse, ime sündimise aastapäev. See on ilmselt üks suursündmus, mis ka tulevikus toob siia külastajaid," arvas Puustusmaa.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: