Rakvere Kolmainu kirik sai uued vitraažaknad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Rakvere Kolmainu kirik sai koguduse 320. aastapäevaks tänapäevasema ilme: 15. sajandil rajatud kiriku kooriruum sai kahele poole altarit klaasikunstnik Riho Hüti tehtud vitraažaknad.

Värvilise tinavitraaži all on kujutatud käetiivaliste tuvide kujul Püha Vaimu seitset andi ning puud, mis sümboliseerib inimese eluteed. "See oli minu väljapakutud idee, et kui teha, siis teha kaasaegset kunsti, mis mulle endale lähedane on. Kirikuõpetaja Tauno Toompuuga ühendasime kiriku nägemuse ja minu oskuse," rääkis kunstnik Riho Hütt.

Koguduse õpetaja Tauno Toompuu sõnul oli Eesti kirikute jaoks ainulaadses liivsöövitustehnikas tehtud aknataieste üks eesmärke see, et nad oleks võimalikult minimalistlikud. "Tänapäeval ei ole mõtet teha keskaegset vitraaži. Tol ajal oli vitraaži mõte anda sõnumit, sest inimestel oli vähe visuaali ja kui nad kirikusse tulid, siis nad seda nägid. Tänapäeva probleem on pigem vastupidi, liiga palju on visuaali. Igalt poolt tuleb pilte, küll liikuvaid küll pakutakse 3D kogemust. Tänapäeva vitraaž pekaski olema minimalistlik ning pigem looma rahu ja andma vaikusevõimalust. Selles mõttes on need vitraažid hästi õnnestunud," sõnas Toompuu.

Rakvere Kolmainu kiriku kogudusele oli 320. aastapäev lisaks uute vitraažakende õnnistamisele oluline ka selle poolest, et piiskoplikul jumalateenistusel pühitseti ametisse tuhandehingelise koguduse diakon Valdek Hang.

"Meil on aktiivseid liikmeid kaks ja poolsada, kes ühel või teisel moel kiriku tegemisse panustavad. Pühapäeviti käib kirikus 70 inimest. Siiamaani olen ma olnud koguduses ainuke vaimulik, aga suur väljakutse meie jaoks on teenida ka neid, kes on hooldekodudes ja haiglates ning diakon saab just seda tegema hakata."

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i teleuudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: