Kiiev tahab võõrandada Nord Stream 2 aktsiaid

Gaasitorud.
Gaasitorud. Autor/allikas: EBU/ERR

Kolmapäeval lõi taas lõkkele Ukraina ja Venemaa gaasitüli, kui Kiiev teatas, et on astumas samme Nord Stream 2 aktsiate võõrandamiseks, et jõustada Stockholmi arbitraažikohtu otsust.

Veebruaris otsustas Stockholmi arbitraažikohus, et Gazprom peab maksma Ukraina riiklikule gaasifirmale Naftogaz 2,6 miljardit dollarit ning taastama pärast mitmeaastast pausi gaasitarned Ukrainasse. Gazprom keeldus selle tegemisest ning kaebas nõude edasi.

Nüüd otsustas Naftogaz aga pöörduda otsuse jõustamiseks Šveitsi poole, kus nii Nord Stream 1 kui ka 2 on ametlikult registreeritud.

"Oleme alustanud Gazpromi varade - Nord Stream 1 ja 2 aktsiad Šveitsis - võõrandamist," teatas Naftogazi peadirektor Juri Vitrenko Facebookis. Ukraina president Petro Porošenko sõnul kaalub Naftogaz ka Gazpromi varade võõrandamist Hollandis ja Ühendkuningriigis.

Gazprom kinnitas teates Vene uudisteagentuurile, et Naftogaz on astunud Šveitsis ettevõtte vastu samme ning et Gazprom kavatseb oma õigusi kaitsta.

Nii Nord Stream 1 kui ka 2 on ametlikult registreeritud Šveitsis ning enamusosalus neis kuulub Gazpromile.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: