Briti valitsus andis Sky ülevõtmiseks loa nii Foxile kui Comcastile

Sky mikrofon.
Sky mikrofon. Autor/allikas: Glyn Kirk/AFP Photo/Scanpix

Briti valitus andis teisipäeval nii Comcastile kui 21st Century Foxile loa võtta üle meediakontsern Sky, kuid Foxi puhul seati ülevõtmise tingimuseks, et müüakse maha telekanal Sky News.

Ühendkuningriigi kultuuriminister Matt Hancock ütles, et avalikkuse huvisid silmas pidades oleks kõige efektiivsem lahendus Foxi puhul divesteerida Sky News Disney'le, nagu Fox on ka pakkunud, või otsida mõni teine sobiv ostja.

Hancock lisas, et Comcasti konkureeriv pakkumine Sky'le konkurentsiprobleeme ei tekita.

Aprillis tegi Comcast 22 miljardi naelase ülevõtmispakkumise Briti televisioonikontsernile Sky, misjärel loobus viimane 21st Century Foxi tehtud ülevõtmispakkumise toetamisest. 21st Century Foxi  pakkus 11,4 miljardit naela Sky 61-protsendilisele osalusele eest, mis ei ole juba Foxi omanduses.

Möödunud kuul teatas Comcast ka, et plaanib teha ülevõtmispakkumise 21st Century Foxile, mis möödunud aastal nõustus Disney tehtud 52,3 miljardi dollarise ülevõtmispakkumisega.

Comcastile kuulub muuhulgas meediakontsern NBCUniversal, mille tütarfirmade seas on ka filmistuudio Universal Pictures ning animatsioonistuudio DreamWorks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: