Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Balticconnector sai nurgakivi, algab ehitus

Reedel pandi nurgakivi Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector kompressorjaamale Soomes Inkoos, mis tähistab ehitustegevuse algust ühenduse rajamisel.

Nurgakivi panekul osalesid Eleringi ja Soome riigile kuuluva Baltic Connector OY juhtide kõrval Euroopa Komisjoni asepresident Jyrki Katainen, Soome keskkonna-, energia ja elamuminister Kimmo Tiilikainen ning Eesti majandusminister Kadri Simson.

Balticconnector suurendab gaasi varustuskindlust piirkonnas ja võimaldab aastal 2020 luua ühtse Soomet ja Balti riike hõlmava gaasituru.

"Eesti avas gaasituru reaalselt konkurentsile mõne aasta eest ning vaba konkurents on juba toonud kasu nii tarbijatele kui kauplejatele. Loodan, et ka Soome liitub peatselt liberaliseeritud gaasituruga riikide perre," ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi Balticconnectori nurgakivi panekul.

Eesti-Soome gaasiühendus koos Lõuna-Eestisse rajatavate objektidega maksab kokku ligukaudu 300 miljonit eurot ja Euroopa Liit rahastab projekti pea 200 miljoni euroga.

Balticconnectori merealuse osa pikkus Paldiskist kuni Inkooni Soomes on 77 kilomeetrit. Gaasitoru võimaldab maagaasi kahesuunalist liikumist.

Ühenduase läbilaskevõime on 7,2 miljonit kuupmeetrit gaasi ööpäevas ehk 0,3 miljonit kuupmeetrit gaasi tunnis. Balticconnectori maapealse osa pikkus on Eestis 55 ja Soomes 21 kilomeetrit.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: