Pärnus said erivajadustega inimesed purjetamist proovida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu jahtklubis said erivajadustega inimesed purjekaga sõitu proovida. Eelnevalt pani end kirja üle 30 inimese, oli nii liikumis-, nägemis- kui ka muu puudega lapsi ja täiskasvanuid, kümmekond neist tuli kohale Lätist.

Ettevõtmine "Erilised purjetajad" sai teoks tänu purjelaudur Ingrid Puusta surfamisele Rootsist Eestisse, sest sellega koguti raha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Puusta oli nüüd ka erivajadustega inimestele oma kogemusi jagamas. Ja selgus, et saadakse hästi hakkama.

"Ja see ongi hea, et kõigil on julgust proovida, minna paati. Kõigepealt see ongi esimeseks raskuseks, aga selle kui saame ületada, siis pole hullu," kommenteeris Puusta.

Läti purjetamistreener Guntars Eistreikis tuli Pärnusse lastega, keda treenib juba mitu aastat.

"Ma sattusin siia, sest murdsin selja ja enam olümpialastega töötada ei saanud ja läksin erikooli puudega lastega töötama. Mõtlesin, et neid on vaja purjetamisega harjutada," selgitas ta ja tunnistas, et töö nende lastega on raskem kui olümpialastega töötada.

"Erilised purjetajad" toimub kolmandat aastat.

"Erivajadusega inimesed, nad teevad palju igasuguseid sisetrenne, aga samas mõned pole neist kunagi isegi kehalise kasvatuse tunnis saanud käia. Et midagi täiesti sellist, vabas looduses, head ja lõõgastavat, kus inimesed saaksid samamoodi nagu terved lihtsalt kasutada neid loodusjõude elus edasijõudmiseks," selgitas korraldaja Külli Haav.

"Purjetamiskoolis me mõtlesimegi, et selle jaoks on vaja ressursse, et teha Pärnus, Kuressaares, Tallinnas. Ja Ingrid [Puusta] võttis selle tee ette, et surfas Rootsist Eestisse. Ja meil olid telefoniliinid avatud, kogusime annetusi, ja selle eest saimegi eelmine suvi juba kolm üritust teha. See suvi on ka veel kolm tükki plaanis," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: