Trumpi ja Kimi silmast silma kohtumine kestab umbes 45 minutit ({{commentsTotal}})

Põhja-Korea liider Kim Jong-un tutvus Singapuri vaatamisväärsustega.
Põhja-Korea liider Kim Jong-un tutvus Singapuri vaatamisväärsustega. Autor/allikas: Nicholas Yeo/AFP Photo/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi ja Põhja-Korea liidri Kim Jong-uni kohtumine algab teisipäeval silmast silma aruteluga, mis kestab umbes 45 minutit ja milles osaleb ka üks tõlk mõlemalt poolelt, teatas Valge Maja.

Kohtumine Sentosa saarel algab kohaliku aja järgi kell 9 (Eesti aeg kell 4).

Kõigepealt tervitavad nad teineteist reporterite ees ning seejärel toimub tippkohtumise esimene osa, kus Trump ja Kim peavad tõlkide vahendusel maha umbes 45 minutise arutelu.

Sellele järgneb rohkemate inimeste osalusega kohtumine ja töölõuna, kus osalevad USA poolelt Valge Maja personalijuht John Kelly, riikliku julgeoleku nõunik John Bolton ja välisminister Mike Pompeo, teatas Valge Maja.

Otsus pidada silmast silma kohtumine ilma nõuniketa pälvis USA-s riikliku julgeoleku veteranide kriitika.

Nende sõnul annab nõunike kohalolek presidendile kaitset, sest siis on kindel, et kohtumisest tehakse korrektsed märkmed.

Kui üksikasjalikke märkmeid ja neid toetavaid tunnistajaid ei ole, siis võib Kim lahkuda koosolekult ja anda vale mulje sellest, mis tegelikult juhtus. See looks sõnasõja, milles võib kujuneda presidendile suur peavalu, arvasid veteranid.

Samas on USA presidendid selliseid silmast silma kohtumisi varem pidanud. Eraldi märkmete tegijaid ei peeta sellisel juhul hädavajalikuks, sest seda rolli saavad oma märkmete toel täita liidritega kaasas olevad tõlgid.

Kim käis Singapuri vaatamisväärsustega tutvumas

Põhja-Korea liider Kim Jong-un käis esmaspäeva hilisõhtul enne homset kohtumist USA presidendi Donald Trumpiga tutvumas Singapuri vaatamisväärsustega.

Koos Singapuri välisministri Vivian Balakrishnaniga tehti ka selfi, mille viimane ka internetti postitas.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: