Briti politsei pidas kinni terrorismis kahtlustatud Soome kodaniku

Politseinikud Heathrow' lennujaamas arhiivifoto.
Politseinikud Heathrow' lennujaamas arhiivifoto. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Suurbritannia pidas Londonis kinni Soome kodaniku, keda kahtlustatakse terrorirünnaku kavandamises.

Soome välisministeerium kinnitas Ylele juhtumit, kuid täpsemaid kommentaare veel ei jaganud. Ajaleht Helsingin Sanomat omakorda kirjutab, et Soome kaitsepolitsei Supo teeb Briti võimudega koostööd, kuid juhtumi täpsemaid asjaolusid ei kommenteerita.

Londoni politsei teatel on tegu 29-aastase meesterahvaga. Pressiteate kohaselt peeti mees kinni pühapäeva hilisõhtul Heathrow' lennujaamas, kuid ta oli minemas järgmisele lennukile.

Esmaspäeval võeti mees ametlikult vahi alla ning teda hoitakse Londoni lõunaosa politseijaoskonna kinnipidamisasutuses.

Briti politsei kinnitusel ei ole kinnipidamine seotud mingi teoga lennujaama territooriumil.

Tegemist on viimastel aastatel juba kolmanda juhtumiga, kui Soome kodanik Suurbritannias terrorismi puudutavate seaduste alusel kinni peetakse.

2016. aasta veebruaris peeti kinni somaalia juurtega Soome kodanikust tudeng, kes mõisteti süüdi katses liituda ISIS-ega ja keda karistati kolme ja poole aasta pikkuse vabadusekaotusega.

2017. aasta septembris peeti aga kinni soome juurtega mees, kellel oli nii Soome kui ka Briti kodakondsus ja keda kahtlustati paremäärmuslikku rühmitusse kuulumises. Terrorismisüüdistuses mõisteti ta õigeks, kuid kohus mõistis ta süüdi keelatud relvastuse omamises.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: