Anvelt: jaanituli võiks olla nii väike, et sellest kannatab üle astuda ({{commentsTotal}})

Jaanipidu vabaõhumuuseumis 2017. aastal.
Jaanipidu vabaõhumuuseumis 2017. aastal. Autor/allikas: Anna aurelia Minev/ERR

Siseminister Andres Anvelt ütles, et tänavu jaanituld tehes võiks sellesse suhtuda ülima ettevaatlikkusega - piltlikult olgu lõke nii suur, et sellest saab üle astuda, mitte hüpata.

Anvelt ütles ERR-ile, et mingit üleriiklikku jaanitule tegemise keeldu ei ole plaanis kehtestada.

"Seda ei saakski teha mingit olukorda välja kuulutamata. Seda meil plaanis teha tänasel päeval pole," selgitas ta.

Ministri sõnul on tuli jaaniööl arusaadav traditsioon, kuid sellegipoolest tasuks praegusel väga tuleohtlikul ajal selle tegemisest loobuda.

"Või teha selline tuli, nagu päästeametnikud ütlevad, et millest saab mitte üle hüpata, vaid üle astuda," soovitas Anvelt.

"Igasugune tuletegemine peab vastama reeglitele. Tuletegija peab kindlustama selle, et tuli ei leviks. Kui räägime lõkkeplatsist, siis peab ta olema selleks loodud. Ja grillimiseks peab olema grillimiskoht," tuletas ta meelde.

Päästeamet tuleb järgmisel nädalal välja omapoolsete hoiatuste ja soovitustega, sest tule keelamine või lubamine mingis piirkonnas on ühtepidi päästeameti ja teisalt kohaliku omavalitsuse pädevuses.

"Selle käigus tuleb korralikult läbi kaaluda, kui palju hoiatusi või keelde sätestada. Ja teha vastavalt prognoosile, mis saame ilmastiku kohta ja tuleolukorraga kohta Eestis," ütles siseminister.

Anvelti sõnul on praegu päästjate käed-jalad tööd täis, sest iga päevaga lisandub Eesti metsades ja maastikel uusi tulekoldeid. Mõnede puhul on juba praegu alust arvata, et põleng on puhkenud inimese süül. Neid juhtumeid uurib ka politsei.

Juba praegu kehtib üle Eesti tuletegemise keeld metsades.

Oranžiga tähistatud alal valitseb väga suur tuleoht, kollasega märgitud alal on tuleohtu valdavalt suur.

Tuleohu kaart. Allikas: Ilmateenistus

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: