X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EL pikendas Krimmiga seotud Venemaa-vastaseid sanktsioone

Euroopa Liit pikendas veel aastaks Venemaale Krimmi hõivamise eest kehtestatud sanktsioone.

"18. juunil 2018 pikendas nõukogu piirangumeetmeid Venemaale Krimmi ja Sevastopoli annekteerimise eest 23. juunini 2019," ilmus esmaspäeval EL-i nõukogu veebilehele. "Neli aastat pärast Krimmi Autonoomse Vabariigi ja Sevastopoli linna ebaseaduslikku annekteerimist Vene Föderatsiooni poolt kinnitab EL üle, et ei tunnusta ja mõistab hukka selle rahvusvahelise õiguse rikkumise."

Need piirangud keelavad muuseas Krimmi toiduainete sisseveo ja investeerimise sinna, mis tähendab eurooplaste ja nende firmade jaoks keeldu soetada Krimmi kinnisvara, rahastada sealseid ettevõtteid ja teenindada tarneid sinna.

"Need meetmed kehtivad EL-i kodanikele ja EL-is asutatud ettevõtetele. Nende toime piirdub Krimmi ja Sevastopoliga," seisis teates.

Lisaks näevad need meetmed ette keelu teenustele, mis seonduvad turismiteenustega Krimmis ja Sevastopolis, hulga nafta ja muude maarete otsingu ja ammutamise, transpordi, telekommunikatsiooni ja energeetikavaldkonna kaupade ja tehnoloogiate eksportimist poolsaarele.

"Ei tohi anda tehnoloogilist abi, vahendus-, ehitus- või ehitusteenuseid, mis seonduvad nende valdkondade taristuga," lisati EL-i nõukogust.

Lisaks Krimmiga seotud sanktsioonidele on EL kehtestanud sanktsioonid Ukraina suveräänsuse rikkumisega seotud isikutele ning majandussanktsioonid Venemaale.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: