USA eriesindaja Ukrainas hoiatas Venemaad ja Itaaliat

USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker.
USA eriesindaja Ukrainas Kurt Volker. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA eriesindaja Ukraina küsimustes Kurt Volker ütles, et Venemaa-vastased sanktsioonid tuleb säilitada ja neid võimalust mööda tugevdada, lisaks hoiatas ta Itaaliat Moskva-vastaste sanktsioonide ühepoolse tühistamise eest, kirjutas esmaspäeval Itaalia ajaleht La Stampa.

"Sanktsioonide tühistamine oleks ilmselgelt vale märk. Peame tagama, et sanktsioonid jäävad jõusse ja võimalik, et neid Venemaa tegevuse pärast isegi tugevdatakse," ütles Volker usutluses Itaalia lehele. Sanktsioonide põhjusena nimetas ta seda, et "Venemaa ei täida Minski lepetega võetud kohustusi".

"Ta on teinud ka muid asju, näiteks viis Suurbritannias läbi närvimürgirünnaku," sõnas Ühendriikide diplomaat.

Lisaks hoiatas ta Itaaliat ühepoolsest Vene-vastastest sanktsioonidest loobumise eest. "Itaalia ei saa Vene-vastastest sanktsioonidest loobuda ilma ränkade tagajärgedeta," ütles Volker.

"Need on Euroopa, mitte Itaalia meetmed. Nende eiramine kutsuks esmajoones esile probleemid Brüsseliga," lisas ta.

Volker avaldas toetust gaasitoruprojekti Nord Stream 2 külmutamisele, märkides, see süvendaks Euroopa sõltuvust Vene gaasist ja kutsus üles mitmekesistama gaasihankeid.

"Tuleb jätkata arengut ja luua ligipääs mitte-Vene gaasiallikatele, st Norra, Aafrika ja Katari gaasile," ütles ta.

Volker pooldas ka lööke Süüriale, öeldes Stampale, et nende eesmärk oli "mitte kahjustada Süüriat või provotseerida Venemaaga tüli, vaid peatada keemiarelva kasutamine ja luua alused sõja lõpetamisele".

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: