Tallinn renoveerib Kadrioru staadioni ja Pirita velodroomi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kadrioru staadion Autor/allikas: www.kadriorustaadion.ee

Tallinna linn kavatseb lähiaastatel renoveerida kaks Eesti spordiajaloo seisukohalt sümbolväärtusega objekti - nii Kadrioru staadioni kui ka Pirita velodroomi.

Kadrioru staadion on nii Tallinna kui ka kogu Eesti esindusstaadion. Kadrioru staadionil on püstitatud ka kolm kergejõustiku maailmarekordit (püstitamise hetkel). Paraku on staadion tänaseks osaliselt amortiseerunud ning ebapiisav valgustus ei võimalda seal ajaliste piirangute tõttu läbi viia kõrgtasemel võistlusi, samuti on selle tõttu lühem staadioni kasutushooaeg.

Tallinna linna hiljuti vastu võetud eelarvestrateegias 2019-2022 on sisse kirjutatud rida "Kadrioru Staadioni renoveerimine koos juurdeehitustega". Detailsemaks minnes tähendab see esmajärjekorras planeeritud nõuetele vastava valgustuse väljaehitamist. Selle loogiliseks jätkuks ka tribüünhoone renoveerimist ja uute olmehoonete ehitamist ning treenimisvõimaluste laiendamist. Kõikide eelduste kohaselt saab valgustuse vahetamisega alustada 2019. aastal.

1969. aastal valminud Pirita Velodroom on amortiseerunud ning trekirada ei saa kasutada ei treeninguteks ega võistlusteks. Juba 2016. aastal tuvastas Tallinna linna noorsoo- ja spordiameti poolt tellitud ehitusekspertiis, et velotrekk on treeningute ja võistluste läbiviimiseks ohtlik.

Eelarvestrateegia kohaselt on kavas senise velodroomi asemele ehitada kaasaegne spordikeskus, kus lisaks sisetrekile on areeni keskel võimalus erinevaid spordikatteid kasutades läbi viia mitmete teiste spordialade treeninguid, võistlusi ja muid kultuuriüritusi.

Kaasaegsel trekil on puidust ovaal siseringi pikkusega 250 meetrit. Sisetrekk vajab maa-ala, mis on vähemalt 110-115 meetrit pikk ja 55-60 meetrit lai. Rahvusvaheliste võistluste korraldamiseks peaks keskus mahutama vähemalt 2000 pealtvaatajat.

Objekti hind oleneb suuresti arhitektuursetest lahendustest. Linna eelarvestrateegias on arvestatud, et projekteerimistööd algavad 2022. aastal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: