Tallinna volikogu kinnitas linna eelarvestrateegia aastateks 2019-2022 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: ERR

Tallinna linnavolikogu kinnitas oma neljapäevasel istungil linna eelarvestrateegia aastateks 2019-2022, mis on aluseks linna eelolevate aastate eelarvete koostamisel ning eelarve kulutuste kavandamisel linna tegevusvaldkondade ja struktuuriüksuste kaupa.

"Eelarvestrateegia lõpuks kasvavad linna põhitegevuse tulud 14,4 protsenti ning põhitegevuse kulud 12,7 protsenti võrreldes 2018. aastaga. Investeeringute maht jääb vahemikku 118,6–125,9 miljonit eurot aastas," ütles linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart. "Võõrvahendeid on kavas investeerimistegevusse kaasata igal aastal summas 35 miljonit eurot, säilitades linna netovõlakoormuse alla 40 protsenti," lisas Kõlvart pressiteate vahendusel.

"Investeerimisprojektide ja antava sihtfinantseerimise kavandamisel on prioriteetsed valdkonnad teed ja tänavad ning haridus. Alates 2019. aastast nähakse igal aastal ette 10 miljonit eurot lasteaedade korrastamiseks," ütles linnavolikogu esimees. "Investeerimistoetustest on märkimisväärsemad Tallinna linnahalli rekonstrueerimine, lauluväljaku renoveerimine, Kalevi staadioni rekonstrueerimine ning linnatranspordi investeeringud," lisas Kõlvart.

"Pealinna eelarve strateegias on mitmeid olulisi investeeringuid, kuid kahjuks puuduvad nende hulgast piisavad vahendid uute kooli- ja lasteaiakohtade loomiseks, eelkõige kiiresti kasvavates linnaosades ja asumites. Tallinn on jätkuvalt kiiresti kasvav linn ja seda tuleks meil investeeringute planeerimisel rohkem arvestada," leidis linnavolikogu aseesimees, opositsiooni esindaja Mart Luik Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsioonist.

Eelarvestrateegia perioodil on linnal kavas kaasata investeerimisel maksimaalses mahus Euroopa Liidust saadavat välisrahastust, tagades vastavate investeeringute linnapoolse omafinantseerimise. EL-i eelarveperioodil 2014–2020 on linna peamine eesmärk olemasoleva linna asutuste taristu uuendamine ja arendamine, linna jätkusuutlikuks arenguks esmavajalike teede ja tänavate infrastruktuuri ehitus ning rekonstrueerimine, lasteaedade ehitus ja rekonstrueerimine ning kergliiklusteede rajamine. Samuti otsitakse võimalusi Tallinna innovaatiliste lahenduste teekaardi objektide elluviimiseks välisrahastuse toel.

Eelarvestrateegia perioodil on linna peamised eelarvepoliitilised eesmärgid: tagada igal aastal linna eelarve positiivne põhitegevuse tulem vähemalt mahus, mis katab võlakohustuste põhiosa tagasimaksed ja intressikulu; hoida põhitegevuse kulude kasv alla põhitegevuse tulude kasvu; hoida linna võlakoormus mõõdukal tasemel; tagada ja säilitada likviidsus, mis tagab katte vähemalt linna kahe nädala kulutustele.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: