Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Läti seim andis loa otsida läbi rahvasaadik Klavinši kodu ja auto

Läti rahvasaadik (ZZS) Askolds Kļavinš.
Läti rahvasaadik (ZZS) Askolds Kļavinš. Autor/allikas: ltv.lv

Läti seim andis loa otsida läbi seimisaadik Askolds Kļaviņši elukoht ja auto.

Seimi luba hõlmab tema elukohta ja sõidukit.

Otsust toetas 61 saadikut, vastuolijaid või erapooletuid ei olnud, 19 saadikut jättis hääletamata.

Kļaviņš palus ise saadikutel läbiotsimisluba anda ja avaldas lootust, et olukord sellega laheneb. Ta väljendas imestust kujunenud olukorra üle. Juba mõnda aega levivad kuuldused, et ta on oma ametliku elukoha vahetanud Liepāja vastu, mis võimaldas tal viis-kuus korda suurendada transpordikompensatsiooni. Saadik märkis, et tal on Liepājas maja, kus ta elabki.

Kļaviņš sai seimi liikmeks juunis 2016 ning juulist oktoobrini 2016 sai ta transpordikompensatsiooni 115 eurot kuus, seisis seimi veebilehel.

Pärast elukoha ümberdeklareerimist Liepājasse suurenes Kļaviņši transpordikompensatsioon novembrist 2016 kuni detsembrini 2017 560-736 euroni kuus.

Läti Roheliste ja Talurahva Liidu (ZZS) seimifraktsiooni esimees Augusts Brigmanis ütles, et on kindel Kļaviņši aususes, usaldab korrakaitseametkondi ning palus seimi läbiotsimisnõusolekut toetada, sest saadik ei peaks end puutumatuse taha peitma.

Tegemist on käesoleval nädalal juba teise korraga, kui seim õiguskaitseorganite palvel oma kolleegilt saadikupuutumatuse võtab. Selle alusel pidasid Läti korruptsioontõrjebüroo (KNAB) ametnikud kolmapäeval kinni erakonna KPV LV esimehe ja parlamendisaadiku Artuss Kaiminši.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS/ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: