Raudjalg: populaarsust püüdlevad poliitikud nurjasid tehase eriplaneeringu

Indrek Raudjalg
Indrek Raudjalg Autor/allikas: Erakogu

Suhtekorraldaja Indrek Raudjala sõnul oli tselluloositehase rajamisplaani kommunikatsioon korraldatud avatult, ausalt, proaktiivselt ja trikkideta, kuid kava nurjasid populaarsust taga ajavad poliitikud.

"Ettevõtjal on tänases ühiskonnas võimatu viia ellu suure keskkonnamõjuga projekti kui populaarsust haistvad poliitikud raisakullina kallal nokivad," ütles Raudjalg Äripäevale.

Raudjala sõnul on praegune seis, mida ministrid tõlgendasid püüdlikult kui ettevõtjate läbikukkumist, läbikukkumine Eesti riigi ja kõigi metsaomanike jaoks ning võib-olla polegi praeguses Eestis võimalik selliseid projekte ellu viia.

"Valime kõik arendusprojektid rahvahääletusel?" püsitas Raudjalg küsimuse.

"Mõistetav, et aasta enne riigikogu ja europarlamendi valimisi on poliitikud populaarsuse trühvlisead. Siiski on mõnevõrra pettumus, et inimesed, kelle roll on linna või riigi tasemel valitsusvastutust kanda, projekti neutraalselt suhtuda ja seeläbi kohalikku kogukonda rahustada, valisid kergema populaarsuse tee," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: