Uuring: neljandik küsitletuid hindab Tallinna TV poliitiliselt kallutatuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna Televisiooni vaatavad rohkem väiksema sissetulekuma, vanemad, maal elavad ja ilma kõrghariduseta inimesed, selgub Turu-uuringute AS-i poolt läbi viidud Tallinna Televisiooni vaataja-uuringust. Sealt selgub ka, et neljandik küsitletutest peab kanalit poliitiliselt kallutatuks.

Tallinna TV regulaarseid vaatajaid, kes vaatavad kanalit vähemalt kord nädalas pikemalt (st vähemalt poolt TTV saadet) on eestikeelses elanikkonnas 24 protsenti.

TTV eestikeelsetest regulaarsetest vaatajatest 54 protsenti on naised ja 46 protsenti mehed, 61 protsenti vähemalt 60-aastased, 26 protsenti vanuses 45-59 ja 13 protsenti nooremad.

51 protsenti TTV regulaarsetest vaatajatest elavad maa-asulas ja 20 protsenti väikelinnas või alevikus. Tallinnas on TTV regulaarseid vaatajaid 18 protsenti.
TTV regulaarsetest vaatajatest on 60 protsendi ulatuses kesk-, kutse- või kesk-eriharidusega. Kõrgharidusega vaatajaid on 24 protsenti ja alg-või põhiharidusega 15 protsenti.

TTV regulaarsete vaatajate sissetulek on 53 protsendil kuni 500 eurot.

Ligikaudu poole eestikeelsetest TTV regulaarsetest vaatajatest moodustavad maa-asulate elanikud. Tallinlasi on TTV eestikeelsete regulaarsete vaatajate seas 18 protsenti.

TTV vähest vaatamist või mittevaatamist põhjendati kõige sagedamini huvitavate saadete puudumise (48 protsenti) ja ajapuudusega (33 protsenti), 26 protsenti mainis ka kanali poliitilist kallutatust.

TTV saadetest olid kõige kõrgema vaadatavusega TTV uudistesaated, mida oli viimase 30 päeva jooksul vaadanud 72 protsenti TTV saadete vaatajatest, sealjuures 12 protsenti igapäevaselt. Vaadatavuselt järgnes Viktor Vassiljevi "Tervisevõti", mida viimase 30 päeva jooksul on vaadanud 63 protsenti TTV saadete vaatajatest, sealjuures 23 protsenti pea kõiki saateid.

Järgnesid "Poolkuu" Igor Gräziniga (vastavalt 57 protsenti ja 19 protsenti), "Otse kümnesse", "Rahvalõõts", "Mõtleme taas" ning "Pillimeeste klubi". Neid saateid oli viimase 30 päeva jooksul vaadanud vähemalt pool TTV saadete vaatajatest.

Pisut vähem kui pooled TTV saadete vaatajatest on viimase 30 päeva jooksul vaadanud saadet "Meedia keskpunkt". Vähem kui kolmandik TTV saadete vaatajatest on viimase 30 päeva jooksul vaadanud saateid "Tallinna liikluspilt", "Rändur", "Meelelahutajad" või "Maatriks".

Lemmiksaatejuhina TTV ekraanil nimetasid TTV saadete vaatajad kõige sagedamini Andres Raidi ( seitse protsenti), Viktor Vassiljevit ( viis protsenti) ning Igor Gräzinit (neli protsenti). Suurem osa TTV saadete vaatajatest – tervelt 72 protsenti - ei osanud ühtegi konkreetset lemmikpersooni TTV-st esile tuua.

2018. aasta veebruaris ja märtsis küsitles Turu-uuringute AS telefoni teel üle Eesti 1500 vähemalt 15aastast eestikeelset elanikku, eesmärgiga selgitada välja TTV vaadatavus ning kuvand. Küsitlusuuringu tellijaks oli Tallinna Televisioon SA.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: