Välisturistidest kulutavad Eestis kõige enam konverentsidel käijad ({{commentsTotal}})

Turistid Tallinna vanalinnas
Turistid Tallinna vanalinnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kõige enam kulutavad Eestis oma reisi käigus raha konverentside külastajad, selgub statistikaameti välisturistide Eesti külastamise uuringust.

Turistid, kes saabuvad lennukiga, kulutavad Eestis keskmiselt 400 eurot, laevaga saabunud 300 ja maanteed pidi tulnud turistid keskmiselt 200 eurot. Konverentsidel osalevate inimeste keskmised kulutused on 1000 eurot.

EAS-i turismiarenduskeskuse direktori kohusetäitja Annely Vürmer ütles ERR-ile, et kulutamist mõjutab reisitüübi eripära.

"Lennureisile sõidetakse kaugemale (võrreldes näiteks auto- või laevareisiga), seetõttu minnakse lennureisile tüüpiliselt ka pikemaks ajaks ja seetõttu sellel ka kulutatakse rohkem," selgitas Vürmer, lisades, et väliskülastajate ööbimise kohta käivad andmed pärinevad piiripunktidest, kus inimesi riigist lahkumisel küsitletakse. Praegused andmed pärinevad aastatel 2015-2016 tehtud uuringust.

Vürmeri sõnul moodustavad majutusettevõtetes ööbivatest turistidest suurima osa Soome turistid, keda on 42 protsenti kõikidest turistidest. Neile järgnevad Venemaa turistid, kes moodustavad kõigist turistidest 11 protsenti. Läti ja Saksamaa turiste on vastavalt seitse ja kuus protsenti.

Vürmer ütles, et kõik Aasia turistid moodustasid kokku neli protsenti turistidest. Nende hulk on viie aastaga kasvanud ligi kolm korda.

"Selline kasv on turismisektoris erakordne ning ühtlasi märk sellest, et Aasia suunale investeerimine on olnud tulemuslik," ütles Vürmer.

Keskmiselt veedavad turistid Eestis 2,5 ööd. Lennureisijad veedavad keskmiselt 3,9 ööd ning laevareisijad 2,4 ööd.

Vürmer selgitas, et maanteed mööda liikuvate turistide viibimine on erinev sõltuvalt transpordivahendist, kuid keskmiselt on selleks 2,5-3 ööd. Selles statistikas ühepäevakülastajad arvesse ei lähe, vaid arvestatakse Eestis ööbinud välisturiste.

Vürmer selgitas konverentidel osalejate suurt keskmist kulutussummat sellega, et need inimesed ööbivad sihtkohas kolm kuni viis ööd (tüüpiliselt kõrgema taseme hotellides), söövad heades restoranides ja osalevad suuremal või vähemal määral ka mõnes vaba aja programmis (ekskursioonid või erialased tutvumiskäigud, ööklubid).

Vürmeri sõnul on äriturismi kasvu aluseks konverentsikeskuste rajamine ja ärikliendile sobiva tasemega (ehk nelja- ja viietärnihotellide) hotellikohtade arvu suurendamine. Vürmer lisas, et oluline on ka konverentsi- ja ärituristide jaoks täiendavate lennuliinide avamine, sobima peavad nii lennuajad kui lennukite suurused.

"Uute lennuliinide avamine loob lisaks turismile täiendavaid võimalusi ka Eesti ettevõtete toodete ja teenuste ekspordiks ning välisinvesteeringute Eestisse toomiseks," sõnas Vürmer.

Vürmeli sõnul kasvavad välisresidentide kulutused Eestis: 2015. aastal kulutati kokku 1,31 miljardit eurot ning aasta hiljem 1,34 miljardit eurot.

Toimetaja: Grete-Liina RoosveHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: