USA ametnikud taasühendasid vanematega 57 alla viieaastast last

Taas vanematega kokku saanud laps.
Taas vanematega kokku saanud laps. Autor/allikas: Ross D. Franklin/AP Photo/Scanpix

USA ametnikud on taasühendanud 57 alla viieaastast last oma vanematega, kelle käest nad lapsed USA piiri ületamise järel ära võtsid.

USA kohtunik andis valitsusele korralduse taasühendada kõik piiril vanematest eraldatud alla viieaastased lapsed oma vanematega 10. juuliks.

Selliseid lapsi on 103 ning neljapäeva, 12. juuli hommikuks olid neist taasühendatud 57, teatasid sisejulgeolekuministeerium ja tervishoiuministeerium.

Ülejäänud 46 ei saanud taasühendada probleemide tõttu nende vanematega. Neist 11 on toime pannud kuriteo, seitsme puhul tehti kindlaks, et nad pole üle toodud lapse vanemad, ühel on nakkushaigus ja üks on väärkohelnud oma last, ütlesid ametnikud.

USA president Donald Trump allkirjastas 20. juunil seadluse, millega lõpetas oma poliitika eraldada USA piirile saabunud põgenikud oma lastest.

Laste eraldamine algas 5. mail ning 20. juuniks oli oma vanematest lahutatud üle 2300 lapse. Nad paigutati telklaagritesse ja teistesse rajatistesse ning neil ei lastud vanematega ühendust võtta.

USA kohus andis valitsusele korralduse ühendada mai algusest kuni 20. juunini lahutatud pered.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: