USA võimud hakkavad migrantide peresid taasühendama DNA-testide abil ({{commentsTotal}})

Üks USA suuremaid migratsioonikeskusi, Ursula Texase osariigis, kus toimus ka suur osa perekondade lahutamistest.
Üks USA suuremaid migratsioonikeskusi, Ursula Texase osariigis, kus toimus ka suur osa perekondade lahutamistest. Autor/allikas: Mega/Scanpix

USA ametnikud on tellinud DNA-testid umbes 3000 immigrandist lapsele, kes oma ebaseaduslikult riiki saabunud vanematest vahepeal kasutusele võetud nn nulltolerantsi poliitika raames Mehhiko piiril lahutati.

USA terviseminister Alex Azar ütles BBC teatel, et testid on vajalikud, sest ministeeriumi praegused meetmed on liiga aeglased ja ei vasta kohtu poolt seatud tähtaegadele perede taasühendamiseks. Kõik nelja-aastased ja nooremad lapsed tuleb oma peredega kokku viia 10. juuliks ning lapsed vanuses 5-17 aastat 26. juuliks.

Azari sõnul on umbes saja lapse vanus alla viie.

Samas kardavad kohalikud aktivistid, et DNA-testidest saadud andmeid hakkab valitsus teistel eesmärkidel ära kasutama. Lisaks on kritiseeritud seda, et lapsed on DNA-testile nõusoleku andmiseks liiga noored.

Tavaliselt uuritakse laste sünnitunnistusi, et neid oma vanematega kokku viia, kuid see võtab liiga kaua aega. Samuti pole paljduel selliseid dokumente olemas.

Lisaks teatas CBS, et seaduseauk laseb kahel migratsioonikeskusel Texases ja Floridas vältida neile kehtestatud eeskirju. Kuna keskused asuvad riigimaal, ei ole osariigi järelvalveametnikel õigust neid külastada.

Lisaks toimusid kolmapäeval USA-s järjekordsed meeleavaldused president Trumpi esialgse otsuse vastu migrantide perekondi piiril lahutada, kui vanematel puuduvad reisimiseks vajalikud dokumendid.

Ministeeriumi hoole all on 11 800 alaealist immigranti, kellest 3000 on oma perest lahutatud kas enne USA piiri ületamist või pärast seda.

Toimetaja: Grete-Liina RoosveHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: