Video: Harju maakohus teeb viimaseid ettevalmistusi uues majas töö alustamiseks

Foto: ERR

Harju maakohus alustab uues, justiitspaleeks ristitud majas tööd järgmisel esmaspäeval. Sel nädalal tavapäraseid kohtuistungeid Harju maakohtus ei toimu, kiireloomulisi vahistamisotsused tehti aga neljapäeval veel vanas majas, kodanike avaldusi võeti vastu juba uues.

Harju maakohtu kõige suuremas saalis on nüüd igaveseks istungid peetud. Seda sündmust ei reetnud neljapäeval veel miski. Isegi laud, mis Edgar Savisaare tarbeks spetsiaalselt kohtusaali toodi, seisis oma endisel kohal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Suuremas saalis ei tehta mitte ilmtingimata kõige suuremaid otsuseid, aga suuremas saalis menetletakse suuri asju. Neid asju, mis kõiki huvitavad ja see saal on ikka päris mitmel juhul olnud rahvast täiesti täis," rääkis Harju maakohtu esimees Meelis Eerik.

Kui üldiselt liiguti kohtukoridorides vaid konvoi range järelevalve all, siis tegelikkuses on aastaid olnud ka neid, kelle peale konvoi hammas ei hakanud. Täna tunnistab kohtu esimees, et allumatute tegelaste osas kasutasid nad suhteliselt jõhkraid meetodeid, millest annab aimu üsna sptesiifiline lõhn.

"Meil on rotte ja mitte vähe ja IT-ajastul on niimoodi, et kui keegi närib juhtme ära, siis on ühel pool töö tegemisega. Nii, et me peame neid püüdma siin," rääkis Eerik.

Kolimine käib pakkimise ja kiireloomuliste vahistamisotsustega käsikäes, valvsust kaotamata. Viimane põgenemiskatse jääb nädala taha ja see oli edutu.

"Kabinettide kaudu on püütud põgeneda ja kohtusaalist on püütud põgeneda," loetles Põhja prefektuuri konvoigrupi arestimaja vanem Märt Männik.

Meelis Eeriku kinnitusel ei jää ükski otsus vanasse majja maha. "Kõik menetlusalused asjad me võtame kaasa ja isegi kui menetlusosaline on kutsutud vanasse kohtumajja, siis tuleb tulla ikka uude kohtumajja," lisas ta.

Uus maja asub Tallinnas aadressil Lubja 4. Juba neljapäeval sai uude majja avaldusi viia, kuigi elektrooniliselt saates pole maja asukohal vahet.

Kolib ka madam Justicia. Kuuldavasti on ka temal uues majas märksa paremad, tubased tingimused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: