Septembrist hakkab Tallinnas Poska tänaval tegutsema preestriseminar

Tallinnas Kadriorus J. Poska tänaval remonditakse Rooma-Katoliku kirikule kuuluvat nuntsiatuuri maja, kus hakkab septembrist tegutsema preestriseminar Redemptoris Mater.

Rooma-Katoliku kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas ütles, et hoone remont on juba lõppjärgus. Paasi sõnul on sisetööd tehtud ning teha on veel välisviimistlus.

Hoone oli Paasi sõnul kasutuses siis, kui apostellik nuntsius, kes resideerub Vilniuses, Tallinna külastas. Seega viimasel ajal hoonet eriti ei kasutatud.

Paas ütles, et septembri esimestel päevadel algab seal preestriseminari Redemptoris Mater õppetöö koostöös Lugano Ülikooli teoloogia teaduskonnaga.

Praeguste plaanide kohaselt paavst oma Eesti visiidil hoonet ei külasta, ütles Paas ning täpsustas, et paavstil on visiidi ajal tihe graafik.

Mõne aasta tagune plaan Poska tänava hoone maha müüa enam jõus ei ole.

Aprllis hakati remontima Tallinna vanalinnas asuvat Peeter-Pauli katedraali. Paasi sõnul on remont praktiliselt valmis ning praegu tegeletakse detailidega.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: