Paavst kutsus nafta- ja gaasifirmasid võitlema kliimasoojenemise vastu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Paavst Franciscus. Autor/allikas: Stefano Rellandini/Reuters/Scanpix

Paavst Franciscus palus laupäeval suurte nafta- ja gaasifirmade juhte, et nad peaksid kinni 2015. aasta Pariisi kliimaleppest, aitamaks kaitsta vaeseid ülemaailmse soojenemise eest.

Paavst väljendas Vatikanis korraldatud kohtumisel muret, et kaks ja pool aastat pärast kliimaleppe saavutamist on süsinikdioksiidi ja kasvuhoonegaaside heitkogused jäänud väga kõrgeks.

"Veelgi murettekitavam on uute fossiilkütuste varude jätkuv otsimine, kuigi Pariisi kokkulepe kutsus selgelt jätma enamuse fossiilkütusest maapõue," ütles Franciscus Vatikani korraldatud energiakonverentsil.

"Tsivilisatsioon vajab energiat, kuid energia kasutamine ei tohi hävitada tsivilisatsiooni," rõhutas ta.

Paavst kohtus teiste seas ExxonMobili, British Petroleumi, Royal Dutch Shelli ja Equinori juhtidega.

"Kliimamuutuse mõjud ei ole ühtlaselt jaotunud. Need on vaesed, kes kannatavad globaalse soojenemise hävitustöö tõttu kõige rohkem," sõnas katoliku kiriku pea.

Pärast seda, kui USA president Donald Trump teatas Ühendriikide lahkumisest Pariisi leppest, on ExxonMobil teada andnud plaanidest suurendada naftatootmist Ühendriikides ja alustada üle maailma kümneid uusi projekte.

Maailmas ei ole hinnanguliselt ühel miljardil inimesel juurdepääsu elektrile ning USA energiainfoameti sõnul võib energianõudlus kasvada aastatel2015-2040 kuni 28 protsenti.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: