Paavsti visiidiga seotud üritustele tuleb end registreerida

Foto: Reuters/Scanpix

Paavst Franciscuse Eesti-visiidil septembri lõpus pääseb kohtadesse, kus on lootust kirikupead näha, üksnes eelneva registreerumisega internetis. See nõue tuleneb turvareeglitest. Eestis käinud Püha Tooli delegatsioon on seniste visiidi ettevalmistustega rahule jäänud.

Enne Eestisse jõudmist on Rooma paavst kaks päeva Leedus ja päeva Riias, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nüüd jäänud vähem kui kaks kuud ja nüüd on tunda, et pinge kasvab. Heas mõttes," nentis Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan.

25. septembril on Vabaduse väljakul püha missa ja Vabaduse väljakule mahub umbes 10 000 inimest.

"Kui selgub, et jääb kitsaks, siis ma arvan, et see on selline probleem, mille me suudame küll lahendada," arvas piiskop Jourdan.

Vabaduse väljak võib kitsaks jääda seetõttu, et Eestisse on saabumas palju katoliiklasi ja lihtsalt huvilisi Soomest ja Venemaalt. Samuti ka Poolast ning mujalt. Siia ongi oodatud kõik, kellel huvi.

Päris niisama siiski paavst Franciscust kuulama ja vaatama ei pääse. Selleks tuleb end registreerida visiidi ametlikul kodulehel paavsteestis.ee. ja aega on selleks 15. septembrini. Pääse pühale missale saadetakse meilile septembris.

"See pilet on muidugi tasuta, Aga kindlasti tuleb registreering teha, sest see on riiklik turvanõue. Ja kõik lapsed tuleb ka registreerida. Panna nimi ja isikukood ja vanema andmed, aga kõik inimesed tuleb ka registreerida," selgitas Rooma-Katoliku Kiriku pressiesindaja Marge-Marie Paas.

Kirja tuleb end panna ka neil, kes soovivad osaleda paavsti kohtumisel noortega, mis on Kaarli kirikus, kus osalejate arv on piiratud ning vabu kohti pole kauaks.

Paavsti võib visiidi päeval kohata ka näiteks Tallinna vanalinnas või Vabaduse väljaku läheduses. Pole sugugi võimatu, et paavsti auto peatub, sest katoliku kiriku juht soovib tee ääres lehvitajaid tervitada.

"Paavst Franciscus spontaanselt teeb selliseid peatusi küll. Nagu on näha teistest visiitidest," nentis Paas.

Septembris möödub 25 aastat päevast, mil Eestit külastas paavst Johannes Paulus II.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: